Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

VIDEO | Siim Pohlak: kõlava fraasi “julgeolekumaks” taha on peidetud kolm maksutõusu, millega lapitakse Reformierakonna poolt auklikuks lastud eelarvet

-
05.12.2024
Laadime sisu...

Kolmapäevasel ööistungil menetleti valitsuse nn julgeolekumaksu, mida EKRE fraktsiooni saadik Siim Pohlak nimetas petukaubaks.

Siim Pohlak: “Kolmapäeval vastu võetud maksutõusude eelnõuga kehtestatav maksutõusude paraad nimetati kõlavalt julgeolekumaksuks, et see Eesti inimestele maha müüa, tegemist on petukaubaga. Selle maksukobara võiks sama hästi nimetada “Reformierakonna kättemaksuks”, isegi selline absurdne nimi vastaks asja tegelikule sisule rohkem kui kõlav fraas “julgeolekumaks”. Mille taha on tegelikult peidetud kolm maksutõusu, millega lapitakse reformierakonna poolt auklikuks lastud eelarvet.

Meie eelarveaugu tegelik põhjus pole mitte riigikaitsekulud, vaid see, et võetakse ülejõu käivaid kohustusi, et eilsed ja tänased valitsusliikmed saaksid rahvusvahelisel areenil särada maailmapäästjatena, aga arve selle eest, esitatakse Eesti rahvale.

Meie majandus on maksnud selle eest juba ränka hinda ja asi ei parane enne kui tänane valitsus on kukkunud ja oleme asemele saanud rahvusliku ja rahvameelse valitsuse.

Kümnendat kvartalit langevast Eesti majandusest pigistatakse selle kobarmaksutõusuga välja viimane. Praegu ei ole aeg uuteks maksutõusudeks, olgu maksul kuitahes peen nimi, Statistikaameti andmetel langevad Eesti ettevõtete käibed, uudistest võime iganädalaselt kuulda sellest, kuidas kodumaised firmad sulgevad uksi, koondavad töötajaid, Tänavu III kvartalis oli tööga hõivatute koguarv ligemale 20 000 inimest väiksem kui aasta tagasi. Valitsus aga pigistab meie ettevõtjaid edasi nagu omal ajal mõisnikud talupoegi.

Lisaks ettevõtetele läheb ka töötava inimese elu järjest keerulisemaks, isegi kui sul on töökoht alles, siis töötasust ei pruugi enam piisata kõikide kulude katmiseks. Lisaks sellele kobarmaksule on juba tõusnud riigilõivud, tulevad automaksud, aktsiisitõusud, kokku oleme saanud ja saame kahe aasta jooksul ligikaudu 20 maksutõusu – Sellist asja pole taasiseseisvunud Eestis nähtud ja vaadates seda valitsuse tõmblemist, siis suure tõenäosusega on riigikassa seis oluliselt kehvem kui meile paberil näidatakse.

Need 3 maksutõusu toovad kaasa uue hinnatõusulaine, kallineb toit, kallineb kütus, kallineb elektrienergia, kõik tehakse kallimaks! Eesti saab selle maksutõusu järel ühe Euroopa kõrgema toiduainete käibemaksumäära. Kerkime 24%-se toiduainete käibemaksuga Euroopas Taani järel teisele kohale.

Kui aga võrrelda meie inimeste sissetulekuid Taani omadega – siis pole midagi võrrelda. Reformierakonna, Eesti 200 ja Sotside majandusime. Eesti on jõudnud mitte viie euroopa rikkaima riigi, vaid kahe Euroopa kalleima riigi sekka ja seda sellise esmatarbekauba nagu toit arvestuses!

Ja siis paneb valitsus inimeste vaeseks maksustamisele külge uhke sildi “julgeolekumaks” ja peab Eesti inimesi nii rumalaks, et nad neelavad selle konksu alla.

Päriselt demokraatlikus riigis peaks valitsuskoalitsioon heas mõttes pelgama valijaid. Kui erakond ikka täielikku siga teeb oma rahvale, teeb inimesed vaeseks, ruineerib neid kõikvõimalike maksutõusudega, kiusab ettevõtjaid bürokraatiaga ja keerab majanduse kliimapaanika ja rumalate otsustega kummuli, siis normaalselt toimivas demokraatias sellisel erakonnal järgmistel valimistel enam parlamenti asja ei oleks.

Eestis aga on midagi valesti. Reformierakond koorib ülbelt inimestelt seitse nahka ja see ülbus näitab, et mingil põhjusel on neil veendumus, et nende tulevasi valimistulemusi see jama ei mõjuta. Oma koalitsioonikaaslased lastakse nagunii tualetipotist alla. Eesti 200 on juba allpool valimiskünnist, ning järgmiseks tõugatakse sinna Sotsid, kelle reiting on kivina kukkuma on hakanud.

Kobarmaksutõusu nimetamine julgeolekumaksuks on järjekordne Reformierakondlik vale, selles lõputute valede reas. Tsiteerides tänase valitsuse vaimset ämmaemandat: “Lugege mu huultelt maksud ei tõuse”. EKRE oli, on ja jääb igasuguste kobarmaksutõusude vastu, maksutõusude asemel vajame rahvusliku majanduse taaskäivitamist.”