Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Anti Poolamets: “Eestis käib e-valimistega võimule turninud tegelaste eestvedamisel lõputu vikerkaarevärviline spektaakel”

-
29.12.2024
Anti Poolamets.
© UU

ERR kirjutab, et Gruusiat juhtiv erakond “Gruusia Unistus ” on võtnud kasutusele meetmeid LGBT-kogukonna vastu. Selgub, et riikide valitsusi saab sanktsioneerida, boikoteerida ja seitsmes surmapatus süüdistada juba siis, kui riigis ei käi valitsuse juhtimisel lõputu homotrall…

„Huvitav, kui kaua Lääs suudab maailmas homondusega atraktiivne olla?“ arutleb EKRE poliitik Anti Poolamets selle uudise valguses.

Poolamets: „Mitmed lääneriigid ei suuda enam omaenda kodanike julgeolekut tagada, vaid ümbritsevad jõuluturud müüridega ja raudteejaamad automaaturitega. Kes kaitseb riiki, kui seda on vaja? Kas Eesti 200 saadikud, kes lalisedes ja vikerkaarelipukesi lehvitades homoparaadil ringi tuiavad? Eestis käib e-valimistega võimule turninud tegelaste eestvedamisel lõputu vikerkaarevärviline spektaakel. Küllap suur hulk eestlasi on nii ära alandatud ja ajupestud, et nad taluvad seda isegi siis, kui enam arveid ei suuda maksta.“

Anti Poolamets saatis äsja Eesti-Gruusia parlamendirühmale järgmise kirja: „Eesti peaks suhtlema riikidega, mitte üksnes parasjagu võimul olevate erakondadega. OECD valimiste raport kinnitas, et Gruusia parlamendi valimiste ajal oli akrediteeritud 23 177 vaatlejat 102 organisatsioonist, millele lisandus 1592 rahvusvahelist vaatlejat. Rahvusvahelised vaatlejad ei leidnud Gruusia valimistel selliseid rikkumisi, mis muudaks valimised mittelegitiimseks. See on ka alus, millest lähtuvalt peaksime sealse rahva valikuid hindama. Vene mõjutuskatsete kritiseerimine on teretulnud, aga selle kriitika teevad usutavaks need, kelle enda käed on puhtad. Eesti 200 saadikud ei ole teinud midagi, et Ukrainale erakordselt suurt kahju tekitanud avantürist Johanna-Maria Lehtme juhtum saaks kiire ja ausa lahenduse. Ma ei ole üheltki Eesti 200 liikmelt kuulnud isegi lihtsat vabandust, üksnes maha vaikimist või välisministri poolseid õigustusi.

Kahjuks toetasid Reformierakonna saadikud, kes nii nõudlikule kirjale alla on kirjutanud, verise Vene äri rahastaja Kaja Kallase jätkamist peaministrina ning aitasite teda vaatamata ümberlükkamatutele tõenditele edutada Euroopa Liidu kõrgeks välisesindajaks. Koalitsioonisaadikud ei julgenud toetada isegi tema ida-äri uurimise komisjoni loomist. Äkki tulebki välja, millisest ämma kapist Vene äri rahastamiseks summad leiti.

Te hoiate Riigikogu väliskomisjoni juhi kohal inimest, kelle juhtumit tuletab meelde ka Gruusia valitsus, näitamaks meie välispoliitika juhtide moraalitust. Mihkelson tunnistas meedias ise, et selliseid asju, mida tema tegi, ei tohiks mitte keegi mitte kunagi teha. Kas see ongi põhjus tema edutamiseks ja meie välispoliitika maine kahjustamiseks kogu rahvusvahelise üldsuse ees?

Eesti on Reformierakonna ja Eesti 200 välisministri eestvedamisel asunud aktiivselt rikkuma Viini rahvusvaheliste lepingute konventsiooni, mille järgi ei ole lubatud sekkuda teiste riikide siseasjadesse. Väikeriigile on reeglitepõhise välispoliitika jätkumine eluliselt oluline. Paraku on Viini rahvusvaheliste lepingute konventsiooni rikkumise markantseks näiteks ka diplomaatise korpuse äärmuslaste paraadidele suunamine, asukohariikide ähvardamine samal teemal, mida tuleb käsitleda lubamatu poliitilise aktivismina diplomaatia sildi all. Ei tohi unustada ka Margus Tsahkna tänavaaktivismi Tbilisi tänavatel. Kahjuks läheb siia ritta ka meie tähtsaima liitlasriigi endise ja tulevase presidendi diplomaatilistel üritustel fašistiks sõimamine, mis on kõike muud, kui mõistlik välispoliitika. Ilmselt on see Eesti mainet tulevase USA administratsiooni silmis kahjustanud, kuigi soovite uskuda midagi muud.

See allakäigumuster, mis on kujundanud Eesti välispoliitikat viimastel aastatel, on paraku jõudnud sõprusrühmade hoogsa manipuleerimiseni. Pean seda kohatuks, parlamendikultuurile kahju tekitavaks.“

 

Loe ka siit:

https://www.err.ee/1609562191/gruusia-laanevastane-president-andis-ametivande