Reedel kell 10.30 mälestatakse Vabadussõjas langenuid vaikuseminutiga – täpselt samal ajal 105 aastat tagasi hakkas kehtima Vabadussõja relvarahu ning vaherahu Nõukogude Venemaaga sõlmiti 31. detsembril 1919.
Vaherahu kokkulepe nägi ette sõjategevuse lõpetamise Eesti ja Nõukogude Vene vahelisel rindel 3. jaanuaril 1920. aastal kell 10.30. Vabadussõda lõppes Eesti võiduga 2. veebruaril 1920, kui kirjutati alla Tartus rahulepingule.
Iga aasta 3. jaanuaril kell 10.30, relvarahu kehtima hakkamise hetkel peetakse vaikuseminutit, et austada neid eestlasi ja välismaalasi, kes võitlesid Vabadussõjas ja andsid seal Eesti vabaduse eest oma elu. Ühtlasi on 3. jaanuar ka Eesti lipupäev. Eesti lipu heiskavad kõik riigi- ja omavalitsused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud, samuti võivad seda teha kõik teised. Lipud heisatakse päikesetõusul ja langetatakse päikeseloojangul.
Koos terroriohvrite, vangilangenutega ja muul viisil hukkunutega võib Vabadussõjas inimkaotuste arvuks Eestile pidada üle 6000 inimese.