Eesti ühiskonna lõhestamine „uusväärtustega“ jätkub ja kogub hoogu. Sündmused Gruusias ei tundugi väga kaugetena, kui arvestada, et tolles mägiriigis taheti Brüsseli poolt „liberaalsed väärtused“ kohustuslikuks teha. Sealne valitsus pani käe ette, aga Eestis, kus võimutsevad pseudoliberaalid ja vasakpoolsed, nügivad võõrväärtused ennast igal moel sisse.
Eesti ühiskonna konservatiivset osa pahandab see, et ETV võimendas vana-aasta õhtul Draamateatri lavale toodud perversset transvestiitide show’d, mille osaks oli ka perekonna, emaduse ja eriti paljulapseliste emade mõnitamine.
See oli provokatsioon. ERR-is teati täpselt, milliseid proteste tekitas analoogiline šõu Pariisi olümpiamängude avamisel ja ikkagi toodi selle koopia rahva ette ajal, mil perede kaupa istuti teleri ees. Juhtunus pole midagi juhuslikku, see oligi nii mõeldud.
Ilmselt oli ka Draamateatri rahvas nende protestijate seas, kes kaebasid Riigikogu ees, et jäävad oma valitsusega nälga. Ühiskonnas leidis nende meeleavaldus nõrka toetust, sest näitlejad on ennast kogu aeg Reformierakonna, sotside ja Eesti 200 ideoloogia sappa ja tuulde sättinud – nad said näljapajuki „omadelt“, keda nad toetasid ja toetavad.
Nüüd on näitlejatel ühiskonnast veelgi vähem tuge oodata ja ilmselt jääb piletimüük veelgi kõhnemaks, kui konservatiivsem osa publikust hakkab Draamateatri kultuurimarksismi boikoteerima. Jah, maailmavaateline publik neile jääb, aga suur osa eestlastest seda närusust oma rahakotist enam ei rahasta.
2015. uusaastaööl mõnitas seltskond lauljaid isamaalist laulu „Ei ole üksi ükski maa.“ Pärast seda lubasid paljud inimesed, et ei lähe kunagi ühegi selles palaganis osalenud artisti kontsertidele. Sotsiaalmeedias kirjutabki üks inimene: „Olen sellest lubadusest kinni pidanud. Alati, kui on suvetuurid, jälgin, et ma ei satuks mõne tollase ilkuja juurde. Mina ei jää millestki ilma, sest suveüritusi on tohutult. Nemad jäävad minu ja minusuguste rahast küll ilma.“
Ei saa vist kuidagi selgeks teha, kui paljust rahast on ilma jäänud Avandi, Sepp, Padar, Koikson, Benton ja teised, aga paljust kindlasti ja nagu näitas näitlejate protest Toompeal, jäävad vasakpoolsed kultuuriinimesed juba nälga. Ehk peaks jätma nälga ka Draamateatri ja ERR-i?
Pärast seda, kui kultuuripealinnaks pürgivast Tartust sai avaürituste kaudu homopealinn, teatasid paljud inimesed, et Tartusse neil sel suvel asja pole. Paljud ei läinudki sinna Soodoma ja Gomorra sõpruslinna, jättes woke-rahva üksi tõmblema.
Igas kriisis pidi olema midagi kasulikku. Ehk saab reformierakondlikus majanduskriisis rohkem ära kasutada ühiskondlikku protesti, sealhulgas boikotti kultuurimarksistlikele üritustele. See on võimalus, mis annab ennast tunda „kulturnikute“ rahakotis ja on efektiivsem kui miski muu. Ja üha rohkem inimesi teatab sotsiaalmeedias, et vastasid üleskutsele ja saatsid ERR-ile protestikirja.
ERR on maksumaksja rahast ülalpeetav avalik-õiguslik ringhääling, mis ei tohiks ühiskonda lõhestada, aga seda ta praegu teeb.
Üks kommentaar veel: “Eestis muutub kõik: Vabamust sai Pedemu; Kumust Tühimu (Tühistamismuuseum); kultuuriakadeemiast holokaustiakadeemia; rahvusringhäälingust homoringhääling ja nüüd Draamateatrist Dragteater.”
Uued Uudised