Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme külastas oma USA-visiidil mõjukat ajutrusti Heritage Foundation

-
18.01.2025
Heritage Foundationi president Kevin Roberts, Martin Helme ja Hispaania Voxi liider Santiagio Abascal.
© Erakogu

Ameerikas visiidil olev EKRE esimees Martin Helme tutvustab oma tegemisi sealmail enne osalemist president Donald Trumpi ametisseastumise tseremoonial.

“Minu esimene töökohtumine Washingtonis oli Heritage Foundationis. Tegemist on USA ühe vanima ja mõjukama ajutrusti ehk think tank`-iga. Fondi president Kevin Roberts pakkus meile ehk Patriootide grupile töölõuna.

Mul oli võimalus sõna võtta, tutvustasin lühidalt olukorda Eesti poliitikas ning selgitasin EKRE seisukohti. Rääkisin sellest, kui oluline on mitte mängida vasakradikaalide poolt kehtestatud reeglite järgi ja mitte minna kaasa vasakmeedia poolt kehtestatud teemade, terminite ja ideedega ehk nende narratiiviga.

Samuti, kuna vestluses tõusis üles ka kohtute politiseerituses ja prokuratuuride korrumpeeritus, ütlesin, et kui kohtud astuvad seadusandja või täidesaatva võimu asemele on tegemist võimu usurpeerimisega ehk hiiliva riigipöördega. Selliseid kohtuotsuseid ei pea austama või täitma, vaid riigipöördekatsetele tuleb vastu astuda.

Sidusin ära ka Trumpi ametiaja ja meie valitsuses olemise kui hea näite sellest, kuidas USA poliitika mõjutab Euroopas normaalsete parteide võimule saamist. Niipea kui Trump “kaotas”, kukkus EKRE valitsusest ja oli ühtäkki nö valitsuskõlbmatu. Ja nüüd, alates 5. novembrist, üleöö enam pole!

Eriti meeldis võõrustajatele see osa mu sõnavõtust, kus ma rääkisin vajadusest võimul olles struktuurselt muutusi teha, muutes tähtsusetuteks ja mõjututeks institutsioone ja organisatsioone, mis töötavad normaalsuse vastu. Sellised organisatsioonid ja institutsioonid tuleb võimul olles pöördumatult teovõimetuks teha, et tagada konservatiivsete poliitikate ja väärtuste püsimine ka pärast paratamatut võimuvahetust.

Mu jutt meeldis president Robertsile sedavõrd, et ta pakkus mulle Texase aukodaniku tiitlit. Nali naljaks, aga reaalsus on see, et Washingtonis valmistutakse väga põhimõttelisteks muutusteks ja mina tundsin end selles keskkonnas väga koduselt.”