Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Rahvas soovib oma häält tagasi: algas näitlik rahvahääletus

-
17.02.2025
Rahvas tahab poliitikutelt võimu tagasi võtta.
© UU

Eesti Vabariigi põhiseaduse esimene paragrahv rõhutab, et Eesti on iseseisev ja sõltumatu demokraatlik vabariik, kus kõrgeima riigivõimu kandja on rahvas. Ometi ei ole Eestis juba üle 20 aasta korraldatud ühtegi rahvahääletust, kus kodanikel oleks võimalus otse oma tahet avaldada ja seda seadusandlikult jõustada. Kui valitsus ei usalda oma rahvast, kas selle kohta saab siis öelda demokraatia või nimetatakse seda kuidagi teisiti?

Et taastada rahva hääle tegelik tähendus ja anda inimestele võimalus osaleda oluliste otsuste tegemisel, on üles seatud veebipõhine näitlik rahvahääletus. Kuigi tegemist ei ole ametliku referendumi platvormiga, on see selge sõnum poliitikutele: rahvas soovib olla reaalselt kaasatud ja oma tuleviku üle ise otsustada.

Eestis on viimasel ajal vähenenud parlamentaarse arutelu roll, kümned seadused surutakse läbi usaldushääletuste kaudu ja opositsiooni võimalusi sekkuda on järjest piiratud. Riigikogust, mis peaks olema rahva tahte kõrgem esindaja, on saanud kummitempel. Selle tulemusena on valitsuse otsused tehtud ilma rahvaga arvestamata, mis seab kahtluse alla meie riigi demokraatia toimimise.

Paljudes päriselt demokraatlikes riikides, nagu Šveits, toimuvad rahvahääletused regulaarselt, andes kodanikele reaalse võimaluse osaleda riigi tuleviku kujundamises. Eesti rahvale sellist võimalust antud ei ole. Täpsemalt – see on meilt röövitud!

Näitlik rahvahääletus toimub veebipõhiselt 17.-24. veebruarini. See võimaldab igaühel oma arvamust avaldada ja saata valitsusele selge sõnum: rahvas tahab otsustamise õigust tagasi! Mida rohkem inimesi osaleb, seda tugevam on meie hääl.

Hääletusele on pandud seitse Eesti ühiskonnas hetkel olulist teemat, mis puudutavad rahva osalemisõigust otsustusprotsessis, valimissüsteemi arengut, energeetikat, loodusvarade kasutamist ning Eesti rahvusvahelisi kohustusi.

Hääletamine toimub digitaalselt ning selle lõplikud tulemused avaldatakse pärast hääletusperioodi lõppu. See on võimalus rahval oma hääl kuuldavaks teha ja anda teada, mida inimesed tegelikult arvavad.

Anna oma hääl ja näita, et Eesti inimesed soovivad oma riigi tuleviku üle ise otsustada!

Lisainfo:
https://bit.ly/rahvahaaletus2025
vpmeedia@gmail.com