Eesti topib valitsuse toel rohepöördehulluses kalleid ja vastuolulisi tuuleparke täis ning iga päevaga selgub üha enam, et lisaks erinevatele ohtudele, pole neil isegi efekti, sel lihtsal põhjusel, et meil pole piisavalt tuult.
Võrreldes aastataguse ajaga on elekter Eestis veebruaris olnud täpselt kaks korda kallim. Nüüd põhjendavad turuosalised kõrgemat hinda muu hulgas vähese tuulega. Tuletame meelde, et peaministri, kliimaministeeriumi ja teiste tuulikuentusiastide põhiline väide on olnud see, et tuuleenergia tagab kõige odavama elektri.
Tegelikult on see kasulik vaid neile arendajatele endile, kes riigipoolset rahapillamist naudivad.
Kolmapäeva seisuga on Eestis börsielektri veebruari keskmine hind 150,3 eurot megavatt-tunnist ehk 15 senti kilovatt-tunnist. Mullu oli veebruaris keskmiseks hinnaks 75,5 eurot megavatt-tunnist.
„Eesti Energiast öeldi, et tänavu pikalt kõrgel püsinud hinna peamine põhjus on vähene tuul, mistõttu on tuuleenergia toodang madal,“ kirjutas ERR.
Muu hulgas tuuakse veel kõrge elektrihinna kummalisi põhjuseid – näiteks seda, et õhutemperatuur on tõusnud, mistõttu lume alt sulasid välja päikesepaneelid ja mikrotarbijad kasutavad sealt ja üldine tarbimine seetõttu väheneb, mis mõjutabki elektri lõpphinda.