MTÜ Roheliste Rattaretked teatab, et tänavune 33. rattaretk Haapsallu jääb ära. Sotsiaalmeedias liiguvad arvamused, et põhjused on ideoloogilised ja poliitilised ehk retkelisi ei taheta tõmmata nn tuulikusõtta tuulikuvastaste poolel – retkel võib see teemaks tõusta. Seni pole rattaretki ära jäetud.
Rattaretked.ee kodulehel kirjutatakse: “Raske südamega otsustasime selleks kevadeks kavandatud roheliste rattaretke “Kuidas elad, Haapsalu?” 2026. aastasse edasi lükata. Erinevate asjaolude tõttu ei ole roheliste rattaretkede korraldustiim saanud retke ettevalmistamisse tavapärasel määral panustada. Selleks, et tagada ka järgmise rattaretke harjumuspärane kvaliteet, otsustasime roheliste rattaretke “Kuidas elad, Haapsalu?” aasta võrra edasi lükata.”
Roheliste Rattaretked MTÜ juhatuses on inforegister.ee andmetel alates tänavu 28 jaanuarist Raimo Oinus, Rasmus Lahtvee ja Maris Padjus. Esimese erakondliku kuuluvuse kohta andmed puuduvad, kuid Lahtvee on väidetavalt erakonna Eestimaa Rohelised ja Padjus Reformierakonna liige. Mõlemad erakonnad on rohepöörde usku.
Nii küsivadki inimesed sotsiaalmeedias, et kas rattaretked pandi pausile, et rattalised ei näeks, mida tuulikud Eestimaale teevad ega saaks Haapsalus käimisest külge tuulikuvastasust.
MTÜ Roheliste Rattaretked peamisteks eesmärkideks on: roheliste rattaretkede korraldamine kord aastas, maikuu teisel nädalavahetusel ning läbi nende rattaretkede inimeste keskkonnateadlikkuse tõstmine, nagu kirjutab nende koduleht.
Esimene retk toimus kevadel 1988 ja see oli ajendatud murest Virumaa keskkonna pärast. Esimesel ja teisel rattaretkel toimunud protestiaktsioonid olid jätkuks Fosforiidisõjale.
Eestis hakkab nn rohepööre üha enam minema vastuollu looduskaitsega ning võimuliit ei soovi, et looduseinimesed näeksid fosforiidialasid, Rail Balticu trassi, laskealasid Soodlas ja Nursipalus, tuuleparke ja päikesepaneelipõlde ning muid objekte, mis Eestimaad ei kaunista, kuid on võimupoliitika osa.
Uued Uudised