Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Paradoks: Eesti on huvitatud sõjategevuse jätkumisest Ukrainas, aga läheks esimesena sinna rahu valvama

-
31.03.2025
Hanno Pevkur (keskel)

Järjekordselt on kõige kõrgemal tasemel välja öeldud, et Eesti pole huvitatud rahu sõlmisest Ukrainas. Vastupidi – meie huvides olevat sealse sõjategevuse jätkumine. Sellises paradoksaalses olukorras on äärmiselt silmakirjalik rääkida ka kaastundest ukrainlaste suhtes.

Kaitseminister Hanno Pevkur kordas Briti ajalehele Financial Times seda, mida meie riigijuhid on varemgi kinnitanud – Ukraina relvarahu suurendaks järsult Balti riikide ohutaset, sest kui sõjategevus Ukrainas peaks lõppema, paigutaks Venemaa oma väed väga kiiresti ümber.

Mäletatavasti on peaminister Kristen Michal valmis saatma Eesti mehi esimeste seas Ukrainasse „rahu valvama“. “Ma olen ka seda varem öelnud, et kui meie liitlased sinna lähevad, siis Eesti ei jää maha,” kommenteeris Michal vägede saatmist Ukrainasse rahuleppe korral. Opositsioonierakondadest on selle plaani poolt vaid Isamaa.

Jälle ebaloogiline! Tahame, et sõda seal kestaks, aga läheme ikkagi esimesena Ukrainasse rahu valvama. Või siiski sõdima?

EKRE esimees Martin Helme on välistas kategooriliselt Eesti üksuste lähetamise Ukrainasse rahu valvama: „Mitte mingil juhul! Isegi sellise arutelu avamine on minu meelest Eestis ohtlik ja kahjulik ja rumal.”

Rahuvalvajate idee üheks eestvedajaks on Ühendkuningriik, kes juhib ka Eestis asuvaid eelpaigutatud üksusi. Kaitseminister John Healey kummutas jutud sellest, et umbes 1000 Briti sõduri suurust kontingenti kavatsetakse Eestis vähendada.

Kristen Michal ütles hiljuti Aktuaalses Kaameras Ukraina ja Venemaa võimalikku vaherahu kommenteerides, et „kui sõjategevuses Ukrainas tuleb paus, ja paus paistab tulevat ja mingil hetkel see paus on võib-olla pikem, siis Venemaa hakkab oma vägesid nihutama ja see kindlasti suurendab riski nii Baltimaades, Euroopa riikidele, NATO riikidele“.

Ajaloolane Timothy Garton Ash aga kirjutas Päevalehes kolumni pealkirjaga „Pärast Ukraina vaherahu peab Euroopa relvile tõusma“.

Seega – Eesti ei soovi mingil juhul rahu Ukrainas! Nii pragmaatiline, aga samas ka isekas ja kahepalgeline kogu see suhtumine üle kolme aasta kestnud ebainimlikku verevalamisse Ukrainas ongi. Loeme siit üheselt välja – tapatalgud Ukrainas jätkugu, aga ärge tulge siis kunagi rääkima mingist hoolivusest ukrainlaste suhtes!

Isegi üritus relvarahu saavutada, leiab meie sõjaõhutajates kriitikat, sest need teenivat venelaste huve.

 

Vaata lisaks:

https://www.ft.com/content/9b509d8c-3d59-401e-a57c-e689934ce0bf