Kui lugeda tänast kokkuvõtet Konjunktuuriinstituudi värskest aruandest majandusolukorra kohta Eestis, siis on selge – valitsusse on vaja EKRE-t!
Uuringus välja toodud numbrid on väga kurvad ja eriti raskes olukorras on perekondade majanduslik toimetulek praegu ning instituudi juhi Peeter Raudsepa sõnul halveneb see veelgi järgmiseks aastaks.
“Praegu viiendik, tulevikus neljandik neist inimestest, kes meile tänaval vastu tulevad, ei tule tule toime jooksvate sissetulekutest enda kulude katmisega,” nentis Raudsepp ning jätkas:
“Nad peavad kas elama võlgu või kasutama säästusid. Need on väga sünged numbrid. Tagajärg on see, et üks osa inimestest lihtsalt vaesub.”
Hiljuti raporteerisid pangad võidukalt hoiuste mahu suurenemisest, rõõmustamiseks pole aga tegelikult põhjust, sest 90 protsenti hoiustest on tegelikult kümnendiku inimestest käes ja ülejäänute “hoius” on sisuliselt vaid pangakontol hetkel olev jääk.
Toidukorv on aastaga kallinenud 6,5 protsenti. 1. juulist tõstetakse käibemaks 22%-lt 24%-le, mis toob kaasa uue hinnatõusu ja seda juba tegelikult jaanipäevaks, mil rahvas ostab toitu hulgim, et minna maakodudesse meie pidupäeva tähistama.
Inimesed aga otsivad juba praegu kauplustest tikutulega taga odavamat toidukaupa.
Veebruaris kohtus Peeter Raudsepp Riigikogus EKRE fraktsiooniga, kus tõdes, et majanduslangusest väljumiseks on vaja innovaatilist, iseseisvat ja pragmaatilist lähenemist majanduspoliitikas.
Eesti Konservatiivsel Rahvaerakonnal on hoopis teine lähenemine majanduse käima saamiseks, kui Kaja Kallase või Kristen Michali juhitud valitsustel – makse tuleb alandada ja me alustame toiduainete käibemaksu vähendamisest!
Arvo Aller, Riigikogu aseesimees, EKRE