Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Välisminister Tsahkna ilusaid jutte ei saa tõena võtta, reaalsus on pisut teistsugune

-
01.05.2025
Minister Tsahkna.
© UU

Välisminister Margus Tsahkna on harjunud rääkima jutte, millel pole mingisugustki katet ja ta teeb seda ka Euroopa Liidust rääkides.

BNS vahendab: “Eesti tähistab neljapäeval Euroopa Liiduga ühinemise 21. aastapäeva, mille kohta välisminister Margus Tsahkna ütles, et Euroopa Liit on 21 aasta jooksul teinud Eesti suuremaks ja Eesti hääl kõlab.

„Väikese riigina saame Euroopa Liidus kaasa rääkida suurtes otsustes, mis mõjutavad nii Eestit, Euroopat kui kogu maailma,” lausus Tsahkna. „Euroopa perekonda kuulumine on Eestile andnud kindluse, et me ei ole enam kunagi üksi,” lausus välisminister.”

Tegelikkus on siiski mõnevõrra teistsugune.

Postimees kirjutas 6. märtsil: “Nädalavahetusel toimus Londonis Euroopa liidrite tippkohtumine, kuid Balti riike ei kutsutud laua taha –​ välisministeeriumi sõnul on Eesti suhted Ühendkuningriigiga siiski head. Välisministeeriumi pressiesindaja Brita Kikase sõnul ei jätnud Eesti ja teiste Balti riikide mitte osalemine Londoni kohtumisel head muljet. Kikas möönab, et Eesti soovinuks samuti kohtumisel osaleda, kuid brittidele saadi oma mõtted enne kohtumist siiski edastada.”

Või nagu kirjutas portaal Lõunaeestlane: “Balti riigid on väga õnnetud, kuna neid ei kutsutud Ukraina-kohtumisele”.

“Me ei ole enam kunagi üksi” on ka üsna äraleierdatud ja samas kahtlane loosung, sest Euroopa liitlaste seas pole sageli üksmeelt. Nii kirjutab The Times, et Suurbritannia ja Prantsusmaa tahavad saata Ukrainasse “heidutusväed”, kuid Poola, Hispaania ja Itaalia ütlesid selgelt, et nad ei panusta ühtegi sõdurit. Lisaks olid Soome ja Saksamaa maaväe saatmise vastu, Saksamaa kaalub veel seda.

Eesti võimupoliitikud räägivad vaid loosungite keeles, samas kui reaalne poliitika pole mustvalge, Eesti on jäetud mõnedest protsessidest kõrvale ja üksijäämist ei tasuks ka välistada, sest teatud oludes ei pruugi liitlastel lihtsalt meie abistamiseks jõudu jätkuda. Suurbritannia ajaleht The Times teatas kolmapäeval allikatele viidates, et Euroopal on keeruline saata Ukrainasse 25 000 sõdurit, sest selle sõjaväed on alamehitatud ja alarahastatud.

Uued Uudised