Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Peavoolumeedia on võtnud kursi Lõuna-Aafrika sündmuste väärkajastamisele

-
24.05.2025
Lõuna-Aafrikas tapetud valgeid farmereid tähistavad valged ristid.
© Scanpix

Delfi lõi uudse pseudoajakirjanduse, faktikontrolli, mis kontrollib ainult ebasoovitatavate ideoloogiate postitusi ja nii ongi tekkinud olukord, kus nad pole enam ei objektiivsed ega adekvaatsed. Muidu võiks nad teha Lõuna-Aafrika kohta faktikontrolli, kuid nüüd on teada, mis sellest tuleks.

Trump otsustas kutsuda Ameerikasse Lõuna-Aafrika valgeid, keda kodumaal vaenatakse. Liberaalne Eesti meedia üritab nüüd iga hinna eest tõestada, et see kõik olevat vale, valged elavat seal nagu paradiisis.

Ei hakka neid paskville vahendamagi, selle asemel tasub vaadata reaalsust. Valgete minemaajamine pärast iseseisvumist on Aafrika riikides ülitavaline. Ja mitte ainult valgeid ei aetud minema, vaid ka hiinlasi, indialasi ja teisi, kes saabusid sinna koloniaalaegadel. Näiteks peksis verine diktaator Idi Amin 1971. aastal Ugandast minema kõik mittemustad.

Suurbritannia poliitikas on praegu suur seltskond India ja Pakistani päritolu poliitikuid ja paljud ei saabunud riiki sugugi mitte neist riikidest, vaid Aafrikast, kuhu nende vanemad oli koloniaalajal läinud (paljud olid Briti koloniaalametnikud). Näiteks endise Briti peaministri Rishi Sunaki vanavanemad, kes olid pärit Briti India Pandžabi provintsist, emigreerusid Ida-Aafrikasse (isa Yashviri pere elas Keenias, ema Usha pere Tanganjikas). 1960. aastatel kolisid mõlemad vanemad Suurbritanniasse ja tutvusid ning abiellusid Southamptonis Hampshire’i krahvkonnas.

Seega on valgete ja teiste mittemustade minemajamine juba traditsiooniline Aafrika praktika. Zimbabwes juhtus see eriti kurval moel – kui valgetelt oli farmid võetud ja mustadele antud, muutus riik toiduainete väljavedajast sissevedajaks. Kogu majandus laostus, inflatsioon tegi maailmarekordeid ning sundis sadu tuhandeid maalt tööotsingutele lahkuma, ka LAV-i. Aafriklased ei osanud lihtsalt maad kaasaegselt majandada, neil polnud ei oskusi, raha ega tehnikat ning ka neile jagatud maatükid olid intensiivseks põllumajanduseks väikesed.

Lõuna-Aafrikas oldi seetõttu ettevaatlikum, valgetelt kohe maid ära ei võetud ning tohutu mass mustanahalisi, kes ootas maad, pidi Nelson Mandelas ja Aafrika Rahvuskongressis pettuma. Valgetelt farmeritel võeti ära küll kasutamata maid ja jagati neid laiali, kui surve kogu maa konfiskeerimisele on mustade valitsusele tohutu ja seda nõudvad parteid valimistel populaarsed, mis sunnib mustade valitsust nendega arvestama.

Mustad aga on ise tegutsema asunud ning hõivavad juba aastaid maid ise, sageli tappes seejuures ka farmerid koos peredega, nende viha on suur. Riik ei suuda valgeid farmereid kaitsta ja pealegi on riiklik ideoloogia ka pigem vägivallatsejate suhtes sümpaatne kui nende vastu. Farmerid on küll valitsuse poole pöördunud, kuid tulutult. Paljud valged lahkuvad maalt, kuid neil pole kuhugi minna, sest nende kaks kodumaad, Holland ja Suurbritannia on aastaid ajanud poliitikat, et neid massiliselt koju ei oodata. Lõuna-aafriklased on seetõttu pöördunud isegi Venemaa ja Gruusia poole, kes on näidanud huvi heade põllumeeste vastu. Ka Austraalia soodustas kord nende ümberasumist, aga võimupoliitika muutused valimistel lõpetasid selle.

Lõuna-Aafrika presidendi Cyril Ramaphosa ja Donald Trumpi kohtumisel esindaski esimene neist arusaama, et valgeid taga ei kiusatavat. Jah, riiklik poliitika see otseselt pole, kuid riik soosib seda, tal on mustade surve peal ning valgete tapmine kaugemates kohtades pigem kasvab kui väheneb, paljud valged mõtlevad üha enam riigist lahkumist, kuid neil on kartus, et nende varandust ei kompenseerita.

Kui keegi delfilane väidab, et Lõuna-Aafrikas valgeid ei tapeta, siis pisut tausta: sealsest mustast elanikkonnast on paljud väga vaesed, riik on kuritegevuselt maailmas üks esimesi ning LAV-ist peksavad mustanahalised vägivallaga minema isegi mustanahalisi võõrtöölisi naaberriikidest. Kui sellises musta rassismiga riigis on sedavõrd kriitiline olukord, siis on täiesti selge, et valged on oluline sihtmärk.

Valgete traagilisest olukorrast on varemgi palju räägitud, sellest on Kanada ajakirjanik ja publitsist Lauren Southern teinud filmi “Farmlands” ning sellest on rääkinud ka Lõuna-Aafrikat külastanud kunagine EKRE eurosaadik Jaak Madison.

Must rassism on Lõuna-Aafrikas olemas ja see on väga suur probleem. Ning LAV on väga Vene-sõbralik riik ja BRICS-i liige. Seega, kelle huve Delfi kaitseb?

Uued Uudised

Samal teemal: Tuhanded LAV-i mootorratturid avaldavad meelt valgete talunike tapmise vastu, Lõuna-Aafrika appikarje videotes: Must Aafrika kavandab Vikerkaaremaal valgete genotsiidi, ja Trumpi säuts tõi Lõuna-Aafrika valgete farmerite tapmised maailma avalikkuse ette.

Pildil: valgete farmerite protest.