Tallinnas on praegu mitmete hiiglaslike kinnistutega Põhja-Eesti regionaalhaigla, Lääne-Tallinna ja Ida-Tallinna keskhaigla. Mõlemal äriühingul on samuti hulganisti kinnisvara üle linna.
Ometi arvab Tallinna keskerakondlik linnavalitsus, et pealinna on vaja veel üht haigekassa niigi napi rahakoti otsa istutatavat haiglakompleksi. Mõistagi peab see kerkima Lasnamäele, sest seal on kõige rohkem Keskerakonna valijaid. Niisiis sõlmiski Tallinna linnavalitsus 220 000 euro suuruse lepingu OÜ-ga Conarte ja OÜ-ga Industrius Narva mnt 129 ja 129b planeeritava Tallinna haigla mahulise ja ruumilise planeeringu koostamiseks.
Tallinna Haigla on aastaid kestev projekt, mis on plaanis rajada Tallinna ja riigi ühistööna, ütles Tallinna abilinnapea Merike Martinson pressiteate vahendusel. “Tallinna Haiglasse koonduks kogu aktiiviravi nii Ida- Tallinna kui ka Lääne- Tallinna Keskhaiglast, samuti taastusravi. Soovime, et Tallinna haiglast kujuneks ideaalne sõbralik ja perekeskne arstiabi keskus kõigi tallinlaste jaoks.”
Narva mnt 129 ja 129b tööde teostamiseks korraldatud riigihanke võitis juunis OÜ Conarte ja OÜ Industrius ühispakkumine hinnaga 220 800 eurot koos käibemaksuga. Lepingu täitmise aeg on 20 kalendrikuud.
Tallinna linnavalitsuse väitel on Tallinna haigla mahulise ja ruumilise planeeringu eesmärk rajada Tallinna haigla kompleks ühtse tervikuna ehk kampusena. See võimaldaks koondada ühtsesse keskusesse aktiivravi, meditsiinitehnika, erinevate erialade arstid, vähendada haigla kinnisvara haldus- ja hoolduskulusid ja tagada ühtne kriisijuhtimine.
Planeeringu koosseisus oleva detailplaneeringu eesmärk on moodustada planeeritavale alale jäävate kinnistute piiride ja maakasutuse sihtotstarvete muutmise teel ärimaa, samuti ühiskondlike ehitiste maa sihtotstarbega krundid. Siis määratakse ehitusõigus kuni kuuekorruselise Tallinna haigla kampuse ehitamiseks. Lisaks on detailplaneeringu koostamise eesmärk määrata üldised maakasutustingimused ja esitada heakorrastuse, haljastuse, juurdepääsuteede, parkimise ja tehnovõrkude põhimõtteline lahendus. Planeeritava ala suurus on 27,5 hektarit.
BNS/UU