2016. aasta aruande nõuete ja ettemaksete tabelis on kirjas muud nõuded ulatuses 4,556 miljonit eurot. Nordic Aviation Groupi turundus- ja kommunikatsioonijuht Toomas Uibo kinnitas ERR-ile, et tegu on Adriale laenatud rahasummaga.
Adria Airways oli Nordica tähtsaim partner aasta jooksul alates ettevõtte asutamisest 2015. aasta sügisel. Neilt renditi rahvusvahelist piletimüügi- ja tulude juhtimise süsteemi ja algselt osteti neilt ka lendude opereerimise teenust. “Sellise koostöömudeli üheks eelduseks oli ettemaksete ja deposiitide paigutamine partnerfirmasse, katmaks tema kaasnevaid kulusid ja võimalikke äririske,” rääkis Uibo. “Partnerlussuhte lõpetamisel 2016. aasta lõpus konverteeriti osa Nordica jooksvaid vahendeid Adrias kahepoolsel kokkuleppel ümber laenuks, arvestades nii Nordica kui Adria huvisid”.
Seega tähistabki majandusaasta aruandes muude nõuete all kajastatud summa 4,556 miljonit eurot laenuks konverteeritud Nordica restruktureeritud nõuet Adria Airwaysile. “Selle instrumendi tingimused, sealhulgas intress on kooskõlastatud nii rahvusvaheliste audiitorite kui õigusnõustajatega ning vastavad nii raamatupidamislikele normidele kui headele äritavadele,” rõhutas Uibo ja lisas, et kuigi Nordica laiaulatuslikuma koostöö lõpust Adria Airwaysiga saab varsti aasta, siis vastastikku kasulik operatiivne koostöö on jätkunud senini ja toimib eeldatavalt ka edaspidi.
Laen on sõlmitud eurodes, selle lepinguline intressimäär on 1,9 protsenti ja tagasilaekumise perioodiks on kuus aastat. Laenu sisemine intressimäär on majandusaasta aruande järgi 15 protsenti. Nordica majandusaasta aruande lõpus on ka aruannet auditeerinud PricewaterhouseCoopersi sõltumatu vandeaudiitori ülevaade, kus märgitakse, et aastaaruanne kajastab ASi Nordic Aviation Group ja selle tütarettevõtete finantsseisu kooskõlas hea raamatupidamistavaga, välja arvatud selles osas, mis puudutab laenunõuet Adria Airwaysile.
“Meil ei olnud oma auditiprotseduuride käigus võimalik saada piisavalt tõendusmaterjali sarnaste tunnustega laenude turu intressimäärade kohta – leidmaks sobivat diskontomäära – ja samuti ei olnud meil võimalik saada piisavalt tõendusmaterjali laenunõude laekumise tõenäosuse osas,” seisab audiitori aruandes. “Nendest asjaoludest tulenevalt ei olnud meil võimalik veenduda, kas ja kui palju oleks tulnud laenunõuet seisuga 31. detsember 2016 alla hinnata,” lisab audiitor.
ERR/UU