Millal siis veel kui mitte enne valimisi tasub meelde tuletada seda, mida võimurid Reformierakonnast, sotsidest ja Eesti 200-st on Eestile kokku keeranud – ja üks sigadus on sigakallis elekter.
Postimees kirjutab pealkirja “GRAAFIK ⟩ Eesti on üks enim importelektrist sõltuvaid riike Euroopas. Elektrit saame eksportida vaid odavalt” all: “Eesti peab oma tarbimise katmiseks suure osa elektrist sisse ostma. Eurostati andmetel oleme oma suure sõltuvusega impordist EL-is suisa kolmandal kohal. Eriti kurb on, et me müüme väljapoole elektrit enamasi odavalt, kuid sisse ostame kallilt.”
Reformierakond on sisuliselt hävitanud meie odava põlevkivienergeetika, viinud meid röövellikule NordPooli börsile ja andnud meile ebakindla ning samas kalli juhuelektri.
Elektrihind aga on see, mis mõjutab sisuliselt kõikide kaupade hindu, tootmist, inimeste hakkamasaamist. Eestist on juba lahkunud nii võõrkapital kui omad ettevõtted, sest nii kalli elektriga on majandustegevus siin raske kui mitte võimatu.
Kommentaar Veiko Vihurilt: “Eesti oli pikka aega riik, mis tootis oma elektri ise. Ideoloogilistel põhjustel muutsid poliitikud Eesti riigiks, mis, nagu selgub, on üks enim sisseostetavast ja KALLIST elektrist sõltuvaid riike Euroopas.
Samas järtab Reformierakonna valitsus kuulekalt imporditud rohepöörasust.
Uued Uudised