Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Eesti ja Läti ühine probleem: vene keel on “isemajandav”

-
22.12.2025
Kristina Kallas mõtleb ja tegutseb ka tegelikult nii.
© UU

Läti keele eest võitlev luuletaja ja Riia linnavolikogu liige Liāna Langa ütleb oma intervjuus, et vene keel on lõunanaabrite juures niiöelda isemajandav: “Oma igapäevaelus on lätlased sunnitud elama vene keelelise agressiooni õhkkonnas (venelased eeldavad, et kõik peaksid oskama vene keelt, mistõttu seda kuuleb poodides, kliinikutes, asutustes ja mujal); see on meile vastuvõetamatu ja me muudame seda.”

Ka Eestis on vene keel isemajandav: riik on nii ära venestatud, et venelased ja teised endisest Nõukogude Liidust tulijad saavad vabalt ka eesti keelt oskamata hakkama; venelased ei räägi teadlikult eesti keeles, vaid suruvad oma keelt eestlastele ja teistele mittevenelastele agressiivselt peale; nad loovad teadlikult venekeelset ruumi, eirates rõhutatult riigikeelt. Ja Tallinnas, samuti Ida-Virumaal, see töötabki, sest liberaalide poolt juhitavas riigis vastusurvet sisuliselt pole.

Eesti Vabariik on lasknud vene keelel üle pea kasvada. Vea tegi juba Mart Laar, kes laskis Vene erusõjaväelastel ja nende peredel Eestisse jääda, millega pandi alus agressiivsele vene kogukonnale. Keskerakond pole ehk otseselt Eestit venestanud, aga kuna ta toetub venekeelsele valijale, siis on ta kõike venelaslikku soodustanud, ajast, mil kaks ALDE parteid pärasu kaporatuuri võimupööret kuritegeliku valitsuse moodustasid.

Põhjaliku venestamise algatas Reformierakond siis, kui Kaja Kallas ja Andres Sutt lahjendasid välismaalaste seadust, et NLKP kombel saaks ida poolt siia venekeelset odavtööjõudu vedada. Koos siialubatud peamiselt venekeelsete ukraina põgenikega on oravapartei, sotsid ja Eesti 200 Eestit kõvasti venestanud. Lausa katastroofiks on sovjetlik-globalistliku taustaga haridusminister Kristina Kallas, kes “lõimib” pigem eestlasi venelaste hulka. Eesti keele hoidmine on vaid pelk näitemäng, tegelikult muudetakse Eesti vene ja inglise keele baasil multikultuurseks ja internatsionaalseks.

Ja nii ongi vene keel isemajandav, ta eksisteerib juba iseseisvalt, ta on saanud endisest Nõukogude Liidust tulnud mitte-eestlaste seas “rahvastevahelise suhtlemise keeleks”, nagu nõukogude ajal öeldi; teda levitatakse agressiivselt ja riigikeelt mõnitavalt. Tallinnas on olukord, kus noored eestlased ei saa tööd, sest teeninduses nõutakse vene keele oskust; meditsiinis on umbkeelsed suur probleem, nii medtöötajate kui patsientide poolt. Hiljuti kirjutati meedias lausa sellest, kuidas venekeelsed arstid räägivad diagnoosi pannes vene keeles ja eestlastest medtöötajad ei saa aru.

NLKP-st võrsunud poliitjõudude Reformierakond ajab teadlikku venestamispoliitikat ja see on muutnud vene keele elujõuliseks ning domineerivaks, mis on kahtlemata kasulik just Putinile.

Uued Uudised