Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Stig Rästa tunnistas, et ei oska ilma tehisaruta parlamendis midagi teha

-
19.01.2026
Stig Rästa

Eesti 200 liikmena mullu kevadel Hendrik Johannes Terrase asendusliikmena Riigikokku pääsenud muusik Stig Rästa tunnistas saates „Hommik Anuga“, et tehisaruta ei saaks ta Riigikogus mitte midagi tehtud.

“Sa võtad appi mingid tehisarud, ChatGPT, ja palud endale kui lihtsale inimesele see ära selgitada ja siis ma saan aru sellest. Need abivahendid on paratamatud ja muidu ei saaks mina isiklikult mitte midagi tehtud,” lõi hääbuva valitsuserakonna Eesti 200 „poliitik“ letti oma vaimse kapatsiteedi.

Ta lisas: “Ma ei oleks arvanud, et ma suudan üle pika aja jälle nii palju uut õppida. Ma ei ole koolis käinud väga-väga pikka aega ja nüüd me istume klassis, klassijuhataja on ees, peab korda. Mina istun jälle kõige tagumises pingis, aga seekord olen hoolsam.“

No sellise taseme juures pole ime, kui miljoneid maksvad „näpuvead“ läbi lastakse. Aga paraku ole selliste jaoks isegi tehisarust abi.

„Rästa, kes Riigikogus ilma tehisaruta mitte midagi tehtud ei saa, pole saanud hakkama ka tehisaruga. Poteito, potato! Esimese asjana hääletas värske parlamendisaadik Rästa automaksu kaotamise vastu,“ kommenteeris EKRE fraktsiooni juht Martin Helme, lisades muusikule soovituse vaadata, milliste riietega Riigikogus tööl käia sobib. „Ja kui vastab, et lohvakate dressipükstega, siis on neil kasutada sama kehv programm, nagu seegi, millega erakonnakaaslased Tanel Tein ja Kadri Tali tegid hasartmängumaksuseaduse.“

Saamatu Rästa ülestunnistust kommenteeris ka Varro Vooglaid, seades kahtluse alla, kas sellise inimese koht ikka on parlamendis.  „Ühtlasi on raske mõista, mida see “tehtud saamine” peaks kõnealuses kontekstis üldse tähendama, pidades silmas, et reaalselt seisneb suure osa koalitsioonisaadikute töö vaid täiskogu istungitel etteantud hääletustabeli alusel õigel hetkel õige nupu vajutamises ning komisjonides etteantud juhiste alusel õigel hetkel käe tõstmises,“ märkis Vooglaid.

Tõepoolest, nupule vajutamiseks pole peaminister Kristen Michali soovitatud tehisaru vaja.