Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Mitte Trumpis, vaid Johanna-Maria Lehtmes tuleb otsida Eesti 200 allakäiku

-
27.01.2026
See naine hävitas usu Ukraina abistamisse.
© UU

Poliitprojekt Eesti 200 on mandunud ideede puudumise, joomalembelise Juku-Kalle Raidi, Eesti kooli hävitava Kristina Kallase, moslemivange importiva Liisa Pakosta, rahvusvahelise intrigandi Margus Tsahkna, Riigikogu töö- ja kodukorra hävitanud Lauri Hussari ja veel paljude aferistide tõttu, aga nagu ikka praeguse võimuliidu puhul, on põhimõttelageda kamba ülimadalas populaarsuses süüdi kõik teised.

ERR vahendab: “Erakonna riigikogu fraktsiooni esimees Toomas Uibo tõi Eesti 200 ülimadala, 1,4-protsendilise toetuse juures paralleeli geopoliitilise olukorraga. “Suurimaks mõjutajaks loetakse geopoliitilist olukorda ehk Venemaa agressiooni Ukraina vastu ja USA trumpismi võidukäiku. See pettumus kandub edasi tänastele riigijuhtidele ja populism, mis lubab lihtsaid ja kiireid lahendusi, pöörab inimeste pettumuse oma kasuks,” sõnas Uibo.”

Trumpi vihkavad liberaalid tõesti (“…meile on oluline liberaalne demokraatia…”), selles pole midagi uut, aga ka Ukraina osas on Uibol õigus, see sõda on E200 mainet kõvasti mõjutanud ja mitte heas mõttes. Nende endi vargaplika Johanna-Maria Lehtme viis kamba “kahesajalasi” oma krokodillipisarate abiga Riigikogusse, kuid toimetas heausklike inimeste annetatud raha “vasakule”. Analüütikud ütlevad, et Eesti ühiskond ei suuda hoomatagi seda, kui suurt kahju tegi Lehtme annetuskeskkonnale üldse ja eriti veel Ukrainale.

Eesti 200 allakäigu üheks põhjuseks võibki pidada seda, et erakonna üks juhtliige ja parlamenti tooja varastas paljaks Ukraina abistamise kampaania, kuid mitte ükski selle juhtivtegelastest pole seda hukka mõistnud ega ennast vargaplikast distantseerinud. Ega nad saagi seda teha, sest nad istuvadki parlamendis ja valitsuses tänu oma skeemitajale.

Tegelikult ei ole kahesajaliste ebapopulaarsuses süüdi mingi geopoliitiline olukord, pigem on 1,4-protsendilise “Johhaidii” korraldanud Dalai-laama juures purjutajad, kangelasemiseid pidav põllumajandusminister ja kogu see põhimõttelage Eesti 1,4%.

Uued Uudised