Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Räägime asjast” välispoliitikast: Itaalia uus valitsus on Brüsseli paanikasse ajanud

-
21.05.2018
“Räägime asjast” välispoliitikast: Itaalia uus valitsus on Brüsseli paanikasse ajanud

Eesti peavoolumeediast on raske objektiivset välisinfot saada, sestap valgustab rahvuskonservatiivne meedia mõningaid tulisemaid kohti maailma poliitikamaastikul.

Saate „Räägime asjast“ välispoliitilises osas arutlesid Mart ja Martin Helme olukorra üle Itaalias, kus pandi kokku valitsus, kuid Eesti meedia kajastab toimuvat vildakas valguses või on lihtsalt vait, sest arengud kulgevad globalistidele ebasoodsas suunas.

Martin Helme sõnul mängib meedia palju sellega, et valitsuse moodustamine Itaalias venib, kuigi selles pole midagi ebatavalist – Saksamaal tehti seda 6 kuud, Belgias koguni 2 aastat. Itaalias peetaksegi nelja kuud valitsuse käimalükkamiseks normaalseks.

„Kuigi Viie Tähe Liikumise ja Liiga on väga erineva taustaga, on nende valitsus torpeedo Euroopa Liidule,“ nentis Martin Helme. „Nad kavatsevad euroga paksu pahandust tekitada, et Saksamaad eurotsoonist lahkuma sundida.“

Helme sõnul ongi euro Saksamaa raha, mis neile on odavam, teistele kallim ja viib selleni, et teised ostavad saksa kaupu ja samas laenavad neilt raha. Sakslaste ülemvõim euro üle on mujal tekitanud pankrotilaine.

Mart Helme ütles, et ka Eesti ettevõtjad pole suurtel turgudel tegijad ning seega tuleks meil pigem kaitsta oma turgu. Need riigid, kes pole eurole üle läinud, saavad oma valuutat reguleerida ja nad on enamasti oma majanduse käima saanud.

Martin Helme sõnul on ka Eestist pärast euro kasutusevõttu pigem välja voolanud ja Itaalia on selle tendentsi läbi hammustanud – ühtse tulumaksu ja teiste majandusreformide kaudu hakkavad nemadki oma majandust kaitsma.

Helmed juhtisid samas tähelepanu sellele, et nagu prantslasedki, usuvad ka itaallased headesse suhetesse Kremliga, kuid sellest võib aru saada, sest nemad pole Venemaaga kõrvuti elanud, küüditamisi läbi teinud, nad ei tea, mida tähendab kolmandik võõraid riigis, kellel on pealegi emamaa kõrval.

Mart Helme lausus, et Itaalial on nüüd valitsus koos, ilmselt ei suuda punane president enam selle ametisseastumist takistada ja ei tule ka erakorralisi valimisi, mistõttu Brüsselis valitseb nõutu vaikus. Martin Helme aga juhtis tähelepanu sellele, et Itaalial on Euroopa suuruselt kolmas majandus, nad on ühed suurimatest maksjatest EL-i ühiskassasse ja seetõttu ei saa neid rahvusliku ärkamise eest ka raha äravõtmisega karistada.