Süüriast Eestisse jõudnud ja siit Saksamaale põgenenud pagulaspere kodu on… Põlvas — selline pealkiri paneb lihtsalt käsi laiutama!
Selle loo peale on ka sotsiaalmeedia juba kihama läinud. “Pealkiri olnuks õige, kui süürlased naasnuks koju Süüriasse, Alepposse või kust nad iganes pärit on, aga nad olevat tulnud “koju” Põlvasse, kust nad mõne aja eest põgenesid,” kirjutab nördinud kommentaator.
Inimesi vihastab just mõiste “kodu” lörtsimine — lehelugu räägib sellestki, et süürlased lahkusid, kuna “siin vallanud neid rusuv üksindustunne, häiriv olnud ka koha väiksus.” Põlvast ei saanud nende kodu, nad põgenesid Saksamaa rikkalike sotsiaaltoetuste ja suure Süüria kogukonna juurde, kuid kuna Lääne-Euroopa mõistab, et on massiimmigratsiooniga kimpu jäänud, saatis Saksamaa nad tagasi. Väheusutav, et süürlased nüüdki kohanevad, sest eestlased võtavad sellist põgenemist ja hilisemaid suuri sõnu “koju naasmisest” südamesse, ja seda mitte heas võtmes — algul põlgasid ära, nüüd tulevad jälle meie kaela peale!
Üks oluline moment on ka see, et tegu on perega, keda jälgib ajakiri “Times” – see tähendab, et propagandataust kogu selle saaga ümber saab ka edaspidi vägev olema. Loosse on kaasatud ka kõrvalkorteris elav inimene, kes ütleb, et “pole vahet, kas naabrid on venelased, ukrainlased, soomlased või sakslased.”
Hea naaber on unustanud nimistust süürlased, aga Tallinnas naise süüdanud ja Haapsalus seda teha kavatsenud süürlastel olid samuti naabrid ja võimalik, et eestlased — halb ikkagi juhtus. Üldjuhul eestlased võõraid naabriks siiski ei soovi, seda kasvõi temperamendi pärast, mis näiteks suurimal vähemusrahval venelastel on kõvasti valjuhäälsem. Mis siis veel araablastest rääkida!
Loo autor on taas sisse toonud ka mõiste “pagulashirm”. See pole õnnestunud mõiste — inimesed mitte ei karda sedavõrd pagulasi, kuivõrd ei taha võõraid, sest tahavad hoida omakeelset ja -kultuurilist keskkonda, mis massiimmigratsiooni korral kindlasti ei õnnestu. Kui Põlvasse tuua 50 pagulasperet, hakkab see linnas kindlasti igati silma ja arvatavasti mitte just positiivselt. Lääne-Euroopas ilmneb üha enam soov sisserändajatest lahti saada ja Süüria kutsub juba oma inimesi ka koju.