Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE arvates on Eesti juba pikemat aega põhiseaduslikus kriisis

-
22.11.2018
Eesti riik on rahvusriik ja kõik katsed suveräänsust käest anda on käsitletavad riigireetmisena.
© Ingmar Muusikus/Scanpix

Üha rohkem poliitikuid jõuab tõdemusteni, mille on varem välja öelnud EKRE poliitikud – Eesti on igakülgselt põhiseaduslikus kriisis, millest päästab vaid rahvusriigi ideest lähtumine.

“Keskerakonna valitsus ja president on oma ponnistustega Marrakechis rändeleppele toetus anda tekitanud põhiseadusliku kriisi,” väitis EKRE esimees Mart Helme. Ta hoiatab ka kõikvõimalike vangerduste eest, kus heakskiitu andma võidakse saata mõni ametnik, kelle pole selliseks sammuks mingit õigust, nagu ka pole sellist mandaati kogu rahva eest nõustuda ei presidendil ega välisministril.

Nüüd on ka põhiseaduse üks loojaid Liia Hänni tõdenud, et peaminister Ratase stsenaarium ühineda Marrakechis rändeleppega Riigikogu otsuse alusel ilma valitsuse mandaadita tõotab paisata Eesti tõelisse põhiseaduslikku kriisi. EKRE hinnangul on see kriis juba ammugi käes, sest välisminister Mikser ja president Kaljulaid on juba erinevatel rahvusvaheliste koosolemistel selleks õigust omamata lubadusi jaganud. Hääletamine Riigikogus aga on sotside ja Keskerakonna katse leida ülekaalu toel kasvõi pisematki õigust Marrakechi sõita.

“Õiguspärane väljapääs praegusest olukorrast oleks panna ränderaamistikuga ühinemine valitsuses hääletusele. Ja kui valitsusliit selle tulemusel laguneb, siis on see väiksem õnnetus kui põhiseadusliku riigikorralduse segipaiskamine,” ütleb Liia Hänni sotsiaalmeedias.

Ka EKRE toonitab seda, et valitsuskriis pole Eesti riigile mingi katastroof, sest see on üks demokraatia väljundeid – katastroofiks võivad kujuneda hoopis rändeleppe heakskiitmise tagajärjed. Seetõttu saab mandaadi anda ainult rahvahääletus, mida EKRE tahab antud küsimuses koos Riigikogu valimistega läbi viia.

Põhiseaduslik kriis aga valitseb Eestis juba pikemat aega ja seda “tänu” suveräänsuse pidevale loovutamisele Brüsselile võimukartelli  poolt. Eesti Põhiseadus ütleb: “Eesti on iseseisev ja sõltumatu demokraatlik vabariik, kus kõrgeima riigivõimu kandja on rahvas. Eesti iseseisvus ja sõltumatus on aegumatu ning võõrandamatu.”

Kõigi seniste kartellierakondade valitsuste poliitika on aga viinud üha suureneva otsustusõiguse loovutamiseni Euroopa Liidule, mis tähendab kallalekippumist põhiseaduslikule riigikorrale. Ainus tee sellest väljapääsemiseks on EKRE tee – lähtuda Põhiseaduses kirja pandud rahvusriigi ideest.