Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vastutuse eest hoidunud paraadarmee kindral sai aasta säravaimate tähtede hulka

-
30.12.2018
Ebademokraatlik riigivõim ja potjomkinlik paraadarmee.
© Martin Ahven/Õhtuleht

Ainult ebademokraatlikus ja korrumpeerunud riigis saab oma valdkonna Potjomkini külaks ehitanud vorstivabriku kindral riigilt tunnustuse ja kõrge auastme, et seejärel kodumaalt pageda.

Jutt käib ameti järeltulijale loovutanud kindral Riho Terrasest, kel ei jätkunud niigipalju meelekindlust ja vaprust, et oma haldusalal toimunud totaalse läbikukkumise eest vastutus võtta.

“Sel aastal tabas meid külma dušina [major] Deniss Metsavase juhtum, kes oli täiesti eeskujulik inimene kuni selle hetkeni, kui me saime teada, et tegelikult on ta riigireetur. Mis läks valesti?” küsis Terraselt ERR-i reporter.

“Kui oskaksin reeturi hinge sisse vaadata, küll ma seda siis teeksin, aga ei oska vaadata. See on väga, väga halb.  Aga isiklikult olen [major Deniss Metsavases] väga pettunud.” Nii ütleb mees, kaitseväe juhataja, kelle alluv, integratsiooni musternäidis, müüs viie aasta jooksul vaenulikule riigile sõjasaladused!

“Hea on aga hoiatus kõigile reeturitele – ühel päeval saadakse nad kõik kätte. Vaenlase luureteenistused ründavad meid kogu aeg, see on tavaline tegevus, mida on enne juhtunud ja juhtub ka pärast meid. Peame sellega intensiivselt tegelema ja kaitsepolitsei saigi koostöös kaitseväega reeturi kätte. See on hoiatuseks kõigile teistele,” väidab Terras.

Tegelikult sai Eesti väidetavalt hoopis liitlastelt signaali, et miski siin jubedalt lekib. Kogu Terrase jutt on üdini variserlik – häbiväärse lüüasaamise muutmine võiduks, ebakompetentsuse käsitlemine paratamatusena, vastutuse eest hoidumine saadud väärt kogemusena.

Kõrgel sõjaväelasel polnud mingit vastutustunnet, et auga erru minna – olid ajad, mil au sundis relvakandjaid sellistel põhjustel tegema viimast lasku oma südamesse, mis polnud reetmist ette näha suutnud.

Poliitika hüpiknukuks muutunud paraadikindralil Terrasel on vaid üks mõte, mida ta ütles ERR-ile: “Kolin Hollandisse, kuna [diplomaadist] abikaasa elab ja töötab seal. Siis vaatan, millised põnevad väljakutsed mind ootavad. Ju midagi ikka pakutakse.” Pakku kodumaalt, mille heaks ta midagi ei teinud, küll aga selle kahjuks? Ehk saab nüüd tasuks euroameti?

“Aga üldiselt oleme täna heas seisus ja riik on hästi kaitstud, sest kogu ühiskond toetab [riigikaitset].” Kas Terras tõesti ei tunneta nende sõnade õõnsust, kui loodetakse vaid liitlaste kohalolekule? EKRE kaitseministrikandidaat, reservkolonelleitnant Leo Kunnas on öelnud, et kindral Terras pärandab Eestile kuristiku selle vahel, milline meie armee peaks olema ja milline ta on.

Loe ka: Leo Kunnas: Eesti kaitseväe juhtimine on muutunud groteskseks farsiks