Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Tartu ringkond andis teada, et nende arvates rikub kesklinna üldplaneeringus sisalduv Emajõe-äärsete parkide asendamine modernsete büroohoonetega Tartu ajaloolist ilmet ja keskkonda.
Tartul on omailmeline aastasadadega kujunenud klassitsistlik välimus, mis annab aimu linna ajaloost ja traditsioonidest, ütleb EKRE Tartu ringkonna pressiteade. Sõjas hävinud hoonete asemele rajatud pargid üksnes ilmestavad seda ja lasevad kesklinnaski tunnetada maalähedast rohelust, mis omakorda viitab ürgeestilikule metsade vahele rajatud linnale.
Haljasalad kesklinnas aitavad parandada heitgaasidest saastatud õhu kvaliteeti, olles seal seetõttu äärmiselt vajalikud. Rohelised puhkealad hoonetega ääristatud tänavate vahel võimaldavad õhul liikuda, vähendades sellega kahjulike gaaside kontsentreerumist ja säästes tartlaste tervist.
Arhitektuuriliselt aktsepteeritav alternatiiv Tartu põlisele rohelusele võiks olla sõjaeelsete hoonete taastamine, kuid sellist lahendust praeguses planeeringus ei pakuta. Jõeäärsetele panoraamidele hoonestuse kavandamisel oleks vaja erilist arvestamist kohaliku omapära, ajaloo ja traditsioonidega. Üheülbalist modernset arhitektuuri võib leida ühtviisi nii Lääne-Euroopa, Araabia poolsaare kui Kaug-Ida suurlinnades. Sellega ei ole mõtet täita Tartu ajaloo ja keskkonna mõttes väga tundlikku linnaruumi.
Sestap leiame, et parkide hävitamine praeguste plaanide järgi ei aitaks kaasa Tartu kujunemisele omanäoliseks kultuurilinnaks, vaid oleks samm lähemale Tartu muutumisele lääneliku tarbimisühiskonna urbaniseerunud metropoliks. Samuti halvendaks see tunduvalt kesklinna õhu kvaliteeti. Me ei saa olla nõus praeguse planeeringuga, teatas EKRE Tartu ringkond.