ERR-i ajakirjanikud Samost ja Sildam väitsid Vikerraadios, et EKRE ei soovivat oma valimisprogrammiga valitsusse minna. Selline määratlus ajas marru EKRE Tallinna volikogu liikme Mart Kallase, kes kirjutas sotsiaalmeedias:
“EKRE Majandustoimkond, kuhu minulgi oli au kuuluda, arutas majandusprogrammi sadu tunde, külas käisid mittepoliitilised, oma ala tippspetsialistid, ja majandusteadlased ning nüüd tulevad kaks Lauristini lakeid ja räägivad, et “ei kõlba”!
Kas tõesti annab ajakirjandusharidus nii laialdased teadmised, et kui oled juba ajakirjanik, oled kõige targem kõigist! Ainuke asi, mida neile seal Lauristini koolis ei õpetata, et ajakirjanik peab olema neutraalne ja apoliitiline!
Vanasti oli nii, et ajakirjandus kritiseeris valitsejaid, sellest on tulnud ka väljend “kolmas võim”! Eesti ajakirjanikud on selle täiesti unustanud ja kiidavad andunult valitsejaid, sest on seal toiduahelas ja tambivad mutta opositsiooni, kes võib valitseva kliki “üle parda” visata!”
Tõepoolest, tõeline ajakirjandus on alati silma paistnud sellega, et julgeb vajadusel vastu seista ka võimulolijatele – Eesti peavoolumeedia aga on nende teenistuses. Eriti äraspidiselt paistab see silma rahvusringhäälingus, mis peaks maksumaksja ülalpeetavana kajastama erapooletult ka suurusel kolmanda poliitilise jõu tegemisi – ERR-ist on paraku saanud valitsuserakondlik meedia.
Postimehe juhtkirja “EKRE déjà-vu’d” ilmestavad pildid meeleavaldusest Toompeal ning kõrvuti asetsevad sirp ja vasar ning haakrist. Delfi sisutühi ja mõnitav juhtkiri küsib: “Kas EKRE programmi koostajad olid purjus?” Ei tundu eriti sõltumatu ajakirjandusena…
“Kõigi EKRE valimisprogrammi negatiivsete kommentaaride tagant paistavad nende kõrvad, kes kardavad kaotada oma oma senist toiduahelat, ja kes ei oska midagi tõhusamat majanduse hoovana enam ettegi kujutada. EKRE programm on kardinaaalselt erinev, kuid kindlasti asjatundlike inimeste poolt erapooletu arutluse tulemusena edasiviiv ja Eestile kui ühtsele riigile mõtlev,” kommenteerib EKRE liige Ülle Pärnpuu.
Absoluutne enamik EKRE programmi kriitikast on lihtlabane ebameeldiva erakonna mahategemine, milles puuduvad nii põhjapanev analüüs ja soovitused, kuidas paremini teha, kui ka omapoolsed efektiivsemad pakkumised.