Ennast sõltumatuks pidav Eesti peavoolumeedia on ühinenud poliitilise libauudiste levitamisega Brexiti vastu.
Eesti üks suuremaid probleeme on paradoksaalselt see, et üha enam sünnivad peale põlvkonnad, kes ei mäleta nõukaaega – nad ei märka ka selle reinkarnatsiooni.
Vanemad põlvkonnad mäletavad infosõda, mille Kreml päästis Baltikumi vastu lahti pärast seda, kui siin hakati tänu “avalikustamisele” rääkima MRP-st, Eesti okupeerimisest ja vajadusest taastada iseseisvus. Ähvarduste kõrval räägiti ka sellest, kuidas Nõukogude Liit olevat Baltikumi jalule aidanud, nõuti selle kompenseerimiseks hiigelsummasid ja ennustati lahkulööjate täielikku laostumist.
Nüüd toimub sama Brexiti ümber, kus asjad aetakse avaliku absurdini – viimane üllitis, mida Postimees erilise mõnu ja kahjurõõmuga tundub levitavat, väidab: “Brexiti ootamatu mõju: tuhanded britid võivad selle tõttu surra südamehaigustesse!”
Mis on asja sisu? “Brexit võib järgmisel kümnendil viia tuhandete brittide suremiseni südame- ja veresoonkonna haigustesse, öeldakse täna avaldatud uurimuses, mille kohaselt mõjutab nende haiguste sagenemist kaasa puu- ja juurviljade tarbimise vähenemine seoses nende kallinemisega Euroopa Liidust lahkumise tõttu. EList leppeta lahkumine tõstab puuviljade hinda keskmiselt üle kümne protsendi ja juurviljade hinda ligi kümme protsenti. See tõstab prognooside järgi aga südame- ja veresoonkonna haigustest tingitud surmajuhtumite arvu aastail 2021–2030 enam kui 12 000 võrra.”
Kui Ühendkuningriigil ka õnnestuks sõlmida EL-iga vabakaubanduslepe, arvatakse Brexit sellelgi juhul põhjustavat 6000 südamehaigustest tingitud surma, väidavad uuringu tegijad. Ilmselt mingi iva asjas on, kuid kindlasti ei vii see selliste fataalsete tagajärgedeni – tegu on erakordselt räige propagandistliku infosõjaga, kus kasutatakse ära ka “lojaalseid” teadlasi.
Kas leppeta Brexit tähendab seda, et Suurbritanniaga kohe mitte keegi enam ei suhtle ja odavamaid otselepinguid mingite puu- ja juurviljatootjatest riikidega pole tulemas? Pange tähele aastaarve 2021-2030 – järelikult eeldavad sellised “ennustajad”, et britid heidetakse maailmast sõna otseses mõttes välja? Ja kümneprotsendiline hinnatõus – kas see saab olema Suurbritannia heaoluühiskonnale ületamatu takistus?
Esmaspäeval ärgitasid Briti poekettide juhid poliitikuid ära hoidma leppeta Brexitit, mis võib kaasa tuua tõrkeid toidu impordis – sedagi ei maksa tõsiselt võtta, sest need poeketid on lihtsalt mugavustsooni langenud. Neil tuleb lihtsalt ennast nüüd käsile võtta ja uued tarnijad otsida – tõenäoliselt oleks väga paljud Kolmanda maailma riigid väga rahul, kui neile Briti turg avaneks.
Brexiti kohta on Euroopa Liidus algatatud tohutu infosõda, kus on kasutusele võetud valeinfo, libauudised ja puhas absurd – nii on väidetud, et pärast 29. märtsi kukuvad Suurbritanniast õhku tõusnud lennukid alla, sest ükski lennuväli ei võta neid vastu; britid hakkavad jooma saastunud Thamesi vett, sest EL-ist ei saa enam üht puhastusseadmete komponenti; tulevad massirahutused, sest müügilt kaovad esmatarbekaubad, ja nii edasi. Brüssel näitab selgelt välja oma soovi Kremli kombel lahkulööjaid väga valusalt karistada – isegi inimlikkus õhus maandumisluba ootavate lennukite reisijate suhtes näib olevat välistatud.
Briti välisminister Jeremy Hunt võrdles EL-i kord Nõukogude Liiduga ja sai selle eest karmilt sugeda – Brüssel aga tõestab ise tegudega, et see nii ongi. Mis aga puutub libauudistest kubisevasse infosõjasse Brexiti vastu, siis sellesse on kaasatud ka ennast sõltumatuks pidav Eesti peavoolumeedia.
Allikas: Postimees