Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE-le provokatiivselt sokutatud tikutopside motiiv pärineb juba enam kui nelja aasta tagant

-
31.01.2019
Pikett Toompeal 2014. aastal. Vastumeelsuse näitamine ratifitseeritavale Eesti Vabariigi ja Venemaa Föderatsiooni vahelisele piirilepingule. Nagu näha, käis “vihaõhutamine” juba neli aastat tagasi.
© Priit Simson/Ekspress Meedia

Postimees on üles võtnud kahe tikutopsi loo, mis on tegelikult lihtsalt soov tüli üles kiskuda ja proovida EKRE-le taas valijate silmis ära teha.

Kõigi nende provokatsioonide taustal, mis on EKRE vastu juba ette võetud, pole mingi ime, kui need tikutopsid lihtsalt valimisnänni sekka sokutati, ja selle “avastajad” olid kohe saadaval.

Muidugi leidus kohe kaks õrnahingelist solvujat, staažikad poliitikud Urmas Paet ja Marko Mihkelson, kes ei suutnud 2014. aastal, mil neid otse Toompeal Juudastena kujutati, ilmselt isu täis solvuda ja teevad nüüd EKRE-vastasuses  solvatuse restardi.

Tegelikult pole EKRE-l üldse mingit põhjust selliseid tikutopse teha – Paet ja Mihkelson  kandideerivad vastavalt Nõmmel ja Mustamäe ning Harju- ja Raplamaal. Miks levitada selliseid tikutopse Tartus, kus kumbki mees hääli ei püüa? Miks üldse teha propagandistlik tikutops ja panna sellele veel kuus meest, kes valimistel ei osale?

“Usun, et see pärineb mitme aasta tagusest ajast, kui Paet tegeles veel välisministrina ning Mihkelson väliskomisjoni liikmena Eesti-Vene piirileppega,” ütles EKRE Tartu piirkonna juht Indrek Särg Postimehele.

Nagu juuresolev foto näitab, kasutati Juudase-motiivi antud isikute vastu juba 2014. aasta16. aprillil, mil Toompeal toimus pikett ratifitseeritava Eesti Vabariigi ja Venemaa Föderatsiooni vahelise piirilepingu vastu.

Kuigi Postimees seab selle kahtluse alla faktiga, et Mihkelson on alles IRL-ist Reformierakonda kolinud, on selline tikutoos ilmselt siiski mingi teise poliitilise jõu algatus, mida nüüd sokutamisega EKRE omaks üritatakse teha.

Postimees kirjutab: “EKRE valimisnänni hulgast pudenes vihaselt sildistav tikutoos.” Kas samas väljaandes EKRE kohta pidevalt kasutatavad natsismi-, rassismi- ja muud süüdistused siis polegi vihaselt sildistavad?

“Siltidelt pole võimalik välja lugeda, millise organisatsiooni kampaaniaarsenali toos kuulub. Küll aga näitab kujundus, et äraandja maine vääriliseks peetakse poliitikuid, kes on leppinud sellega, et pärast teist maailmasõda Eesti küljest vägisi lahti lõigatud Petserimaa jääb Venemaale,” kirjutab Postimees.

EKRE algatas hiljuti eelnõu piirileppelt Eesti allkirja tagasivõtmise kohta ja seetõttu on provokaatorid ilmselt selle võtte ka käiku lasknud, kuid Eestis on endiselt päris palju inimesi, kelle arvates peab riik järgima Tartu rahu piire – seda ütleb ka meie põhiseadus, mille järgi me oleme 24. veebruaril 1918. aastal välja kuulutatud Eesti riik, mille maa-ala, territoriaalveed ja õhuruum on lahutamatu ja jagamatu tervik.

Sellest tulenevalt pole jutud kvislingitest ja juudastest sugugi nii väga valel kohal – paljude silmis ongi poliitikud, kes Tartu rahu piiridest taganevad, omariikluse reeturid. Kahju, et Paet ja Mihkelson nii õrna hingega on – lumehelbekesed ikka ei sobi poliitikasse. Seda enam, et Postimehe kolumnist Ivan Makarov kirjutas sellest, kuidas poliitsatiir Eestist kadumas on – veidigi teravam torge ja ulg kohe lahti!.

Paet ja Mihkelson, kes Postimehe loos sõna saavad, ei väljendu ehk oma väljaütlemistes nii otsekoheselt ja karmilt kui EKRE poliitikud, kuid mõlema puhul on tegemist meestega, kes pilbastaks oma vastased halastamatult mistahes vahenditega. Ainult et mõlemad on seni selleks saanud kasutada riikliku repressioonisüsteemi kaudseid võimalusi – eurosaadik ja riigikogulane saavad ikka vihakõneks sõna.

Allikas: Postimees