Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Viljar Veebelile – miks politoloogid kipuvad hinnangutes valedest lähtuma?

-
14.05.2019
Rahvuslastel on Euroopas lai kandepõhi.
© Reuters/Scanpix

Politoloog Viljar Veebel on ERR-is rääkides teinud ridamisi valehinnanguid, mis paneb küsima – kes need politoloogid üldse on, kui nad räägivad lihtsalt seda, mis pähe tuleb.

Kui Veebeli käest küsiti, et kummale poolele see kohtumine vajalikum oli – Le Penile või EKRE-le, vastas ta mõlemad pooled on muutunud nüüd teineteise jaoks vajalikuks.

“Aga mis puudutab EKRE-t, siis EKRE kindlasti vajab just nõuandeid, kuidas valitsuses olla, kuidas esineda, selliseid standardseid lahendusi radikaalsetele parteidele,” räägib Veebel. EKRE fraktsiooni koosolekul küll sellistest asjadest ei räägitud, jutt käis peamiselt koostööst Euroopa Parlamendis ja Euroopa poliitikas üldse. Pealegi pole Marine Le Pen kunagi Prantsusmaa valitsuses olnud. Seega ei käinud Le Pen eesti rahvuslasi õpetamas, vaid koostööd arutamas.

“EKRE-l ei ole palju valikuid, kelle hulgast leida sõpru või koalitsioonikaaslasi Euroopa tasemel. /../ Täna on neil see võimalus ennast oluliseks teha ja valikus on paraku ainult need, kes täna sinna kohtumisele tulid,” räägib Veebel. Kulla politoloog, valikud on suured – Salvini ja Liiga, Orban ja Fidesz, Le Pen ja Rahvuslik Liit, Põlissoomlased, Rootsi Demokraadid, Taani, Hollandi, Belgis, Briti ja Austria rahvuslased, Poola PiS ja nii edasi.

Egas siis rahvuskonservatiividel valik partnerite osas väiksem pole kui näiteks sotsiaaldemokraatidel või rohelistel, aga ikkagi lipsab niinimetatud politoloogil jutu sisse tahtmine EKRE-t maha teha. Aga vajalikud on konservatiivsed jõud üksteisele kohe kindlasti – vasakliberaalide võimumonopolile tuleb lõpp teha!

Rappa läheb Veebel oma järgneva jutuga: “Vaadates nende mõlema partei toetust, mis oleks umbes 15 protsenti oma riigis ja radikaalide toetus laiemalt, siis ma arvan, et fraktsioon luuakse. See ei saa olema väga suure mõjuga, küll aga nad kasutavad ära seda mikrofoni, et edastada oma sõnumit ja väga spetsiifilist sõnumit.”

EKRE toetus Eestis on 17-18%. Breitbart vahendab, et möödunud nädalal avaldatud Ipsose arvamusküsitluse järgi toetab Rahvuslikku Liitu 22% valijatest, Macroni En Marche!’i aga 21,5%. Kolmandal kohal on paremtsentristlik erakond Vabariiklased, 13,5% toetusega. Kahe teise hiljutise arvamusküsitluse andmetel on Le Peni partei toetus vastavalt 23% ja 24%.

Viljar Veebel üritab sarnaselt kogu peavooluga pisendada rahvusmeelsete jõudude kandepinda Euroopas – ja seda vastikum tuleb neile EP valimistulemus!

Miks peavad nn politoloogid nii palju valetama? Lohutuseks ka üks mõistlik mõte samalt mehelt: “Paraku demokraatia eeldab seda, et me suhtume tolerantselt kõikidesse ideoloogiatesse, kuni nad on seaduslikud. Nende mõlema partei ja nende esindajate tegutsemine on täna seaduslik, nad on oma maal populaarsed, neil on mandaat. Me ei saa hakata tõmbama jooni selle järgi, mis kellelegi meeldib, vastasel juhul tõmmatakse tulevikus neid jooni teises suunas.”

Allikas: ERR