Ammu on selge, et ükskõik, mida see valitsus ei otsusta, saadab seda peavoolumeedia ja poliitiliste oponentide kiuslik kisa.
Kui seni ootas avalikkus vastselt valitsuselt konkreetseid otsuseid, siis pärast seda, kui valitsus tegi eelarvestrateegiat arutades kohe mehise sammu langetada alkoholiaktsiise, et tõkestada piirikaubandust, pani kõike kritiseeriva meedia ja oponendid taas vahutama.
Selle kõige juures on unustatud üks väike detail – enne Riigikogu valimisi lubasid alkoholiaktsiisi langetada peaaegu kõik erakonnad, Ka Reformierakonnal oli see teema juba eelnõusse vormumas.
Eelmised otsused alkoholiaktsiisi tõsta (tollase sotsist ministri Jevgeni Ossinovski eesvõttel), tekitas tohutu raha äravoolu Lätti piirikaubanduse näol, Lõuna-Eesti kaupluseid suleti, samuti kaotati sellega Soome turiste, mis kokkuvõttes tekitas riigi eelarvesse miljonilised augud.
Nüüdse valitsuse sammu kiitsid nii ettevõtjad, kaupmehed kui ka alkoholitootjad, küll aga leidus ajakirjanduses kohe negatiivseid toone ja pehmelt öeldes lapsikuid väiteid stiilis, et „rahvas joob end nüüd surnuks“.
Rahandusminister Martin Helme toonitas Aktuaalses Kaameras, et inimeste tervisekäitumise kontrolli alla saamiseks on vaja esmalt kontrolli alla saada piirikaubandus Lõune-Eestis.
„Muidu me kanname sõelaga vett, sest veerand tarbimisest toimub kusagil mujal ja meie tervishoiupoliitikat tehakse sisuliselt Lätis. Nüüd tekib võimalus hakata oma alkoholipoliitikat ajama ja keegi ei arva, et inimesed hakkavad selle pärast massiliselt rohkem jooma,“ ütles Helme.