Võltsliberaalid on seadnud sõnavara viisil, et demokraatia saab olla ainult liberaalne. Ungari peaminister Viktor Orbán peab nõudmist, nagu peaks kristlik demokraatia olema samuti liberaalne, üdini valeks, kirjutab Objektiiv.
End liberaalseks nimetavad jõud on kõige selle vastu, mida tehakse Ungaris, sest selles kristlik-demokraatlikus riigis on õnnestunud võltsliberaalsus riigist eemal hoida.
Liberaalid ja progressiivid on andnud sõnale “liberaalsus” tähenduse, nagu tähendaks see sama, mis “demokraatia”, kuid tegelikult on sellest saanud ebademokraatia. “Kui me heidame kõrvale dogma, et demokraatia võib olla ainult progressiivne,” rääkis Orbán Bálványose Avatud Suveülikoolis ja Üliõpilaste laagris, “siis me saame aru, et mitteliberaalne demokraatia seab esiplaanile ühise hüve. Konservatiiv on see, kes kaitseb riigi piire, kes kaitseb oma rahva kultuuri.”
Pahemliberaalse meelelaadi lämmatamiseks kutsus peaminister üles väärtustama tavalist demokraatiat, mida on asunud kaitsma konservatiivid. Tegeliku demokraatia olemuseks peavad olema kristlikud vabadused. “Poliitika, mis kaitseb kristlikke vabadusi, kaitseb kõike, mida progressiivid jälestavad,” rääkis Orbán. “Kuid täna ründavad kristlikke vabadusi kaks jõudu: üks seestpoolt ja üks väljast.”
Sisemise rünnaku taga seisavad pahemliberaalid, kes tahavad ära unustada Euroopa kristliku olemuse. Peaminister Orbani sõnul “suudab demokraatia elus püsida ainult seni, kui see säilitab kristliku vundamendi. Iroonia on selles, et liberaalne demokraatia eksisteerib ainult neis maailmajagudes, kus on kristlik kultuur.”
“Teine rünnak kristliku demokraatia vastu lähtub väljaspoolt ja seda kehastab sisseränne ning selle eesmärgiks on Euroopa selle tänasel kujul hävitamine. Mõlema rünnaku taga on progressiivne maailmavaade. Mille tõttu on meie ülesandeks seista vastu liberaalsele internatsionalismile,” rääkis Orbán. “Nad vihkavad meid usu pärast, nagu inimkond oleks kohe astumas rahvusriikide- ja kristluse järgsesse ajastusse. Liberaalid on veendunud, et sellise uue ajastu keskmes peab olema progressiusk.”
“Nende progressiivse internatsionalismi programm saab tõeks ainult juhul kui seda aktsepteerivad kõik ja kõikjal. Lubatud ei ole vähemgi oma peaga mõtlemine, mis näitaks, et ühiskonda on võimalik ka muud moodi korraldada kui liberaalid ette näevad. Nad vihkavad meid, sest Ungari on riigi näiteks, mis ei ole progressiivne. Meie riik on kristlik-demokraatlik,” võttis Orban kokku.
“Üks asi, mis mulle Orbani juures meeldib, lisaks tema poliitilisele programmile, julgele retoorikale ja riigimehelikule hoiakule, on teatav positiivne jultumus kõikvõimalike liberaalidest moralistide ees öelda otse näkku, mida ta neist arvab ja mille eest tema esindatud poliitiline jõud seisab.
Meie oleme kristlased, meie seisame oma maa kristliku pärandi eest. Me kaitseme oma kultuuri ja me ei lase teil oma maad ja rahvast ära lagastada. Teie olete teinud liberaalsuse mõistest sünonüümi ideoloogilisele diktatuurile. Selge. Sellisel juhul oleme meie mitteliberaalne demokraatia, mille eesmärgiks on kaitsta kristlikku vabadust.
Aga kas te siis ei jaata püha liberaalsust, mille ees peavad kõik mõistlikud, edumeelsed ja ajaloo prügikasti mitte sattuda tahtvad isikud kolm korda kummardama?
Ei. Teie olete ise oma enda mõiste ära solkinud ja see pole meie probleem. Ei meeldi? Siis ei jää teil muud üle kui hakata nutma. Nuta, inime. Tahad meie maad ja selle hinge ära lagastada ja nüüd arvad, et ma pean sulle kaasa tundma, kui sa puhtast frustratsioonist, et sa seda tänu meie vastuseisule teha ei saa, hakkad nutma ja jalgu trampima? Nuta, inime.”