Postimees on kirjutanud huvitava loo Eesti Panga asepresidendi ametisse asuvast Maive Rutest, kuid persooni kõrval on huvitav ka ajakirjanike tööstiili jälgida.
Maive Rute ütleb, et pärast 15-aastast tööd Brüsselis näeb ta Eesti elu üllatavalt positiivses valguses; ta usub, et hoolimata vahepealsetest tõmbetuultest on Eesti pikas plaanis õigel teel; siinsed ühiskondlikud kokkulepped ja normid annavad tema sõnul inimestele suurema vabaduse eneseteostuseks ja meie sotsiaalsed reeglid ei kirjuta nii palju ette kui näiteks Lõuna-Euroopas.
Edasi hakkab ajakirjanik Rutet vaikselt suunama, küsides, et kas teda ei peletanud hirmutavad arengud Eestis. Naine vastab, et uued poliitilised arengud on osa demokraatiast ja õiged lahendused leitakse ühiskondlikus debatis.
Edasi järgneb maineküsimus. Kahjuks jääb ajakirjanikul saamata kaljulaidilik vastus, vaid Maive Rute teatab, et Eestit tuntakse ettevõtliku ja tehnoloogiasõbraliku maana ning negatiivsena ei märgi ta mitte EKRE-t valitsuses, vaid meie majanduse ressursiintensiivsust, kus tootlikkus ei ole piisavalt kõrge, majandus on energiamahukas ja üsna saastav. “Mõned rahapesuskandaalid on seda (mainet – toim.) kahjustanud, aga Eesti kuvand on ikkagi hea,” lisab ta. Ei sõnagi “paremäärmuslastest” valitsuses!
Nii et siinkohal jäi Postimehel uuelt Eesti panga asepresidendilt loodetud löök valitsuse pihta saamata, kuid soov selleks kumab ajakirjaniku küsimustest läbi. Muidu aga liigub jutt panganduse ümber ja on üsnagi huvitav.
Maive Rute aga tõi taas Eestisse sõnumi, mille ütles veidi varem välja siia elama asunud kanadalane Jean-Philippe Dumont: Eestis on vabadust rohkem, Lääne-Euroopa aga sumbub seisakusse. Paraku soovib enamik alandlikult Brüsseli-meelseid erakondi, eriti just Reformierakond, üle võtta kõike, mis muudaks meidki selliseks seisva veega tiigiks.