Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Marti Kuusiku juhtum: Eesti Ekspressi sammub kas või üle laipade

-
07.08.2019
© UU

Eesti Ekspressi eestvõttel ametist kangutatud Marti Kuusiku vastu kõlanud karmid süüdistused on jõudnud sinnamaani et prokuratuur suutis kolme kuu jooksul kokku panna süüdistuse vaid ühes kehalise väärkohtlemise episoodis.

Kuigi vanemprokurör Sirje Merilo on veendunud, et suudab kogutud tõenditega endise ministri kohtus lömastada, jääb Kuusik selle juurde, et temal mingit süüd ei ole.

Kogu see protsesskuni  kohtusse jõudmiseni on võtnud kummaliselt kaua aega, mis on jätnud mulje, et süüdistust oli raske tõendite puudumisel kokku panna, võimalik, et anti meelega valeütlusi ja hiljem taganeti sellest.  Aga asja pooleli jätta polnud ka võimalik.

Julmad süüdistused, mis kõlasid ajakirjanduses ja avalikkuses, on jätnud Marti Kuusiku perele, eriti lastele, sügava jälje. Kogu selle laimu tagajärjel on kannatada saanud Marti Kuusiku au ja väärikus, isegi president keeldus tema kätt surumast, nagu oleks ta juba siis süüdi mõistetud. Räägiti ja kirjutati paadunud perevägivallatsejast, kes tegutsenud aastaid, meedia ei jätnud kivi kivi peale… ning kogu sellise inimjahi peale minnakse kohtusse ühe episoodiga.

Eesti Ekspress, kelle loo ajel asja uurima asutigi, üritab nüüd justkui õigustuseks igat sammu, mis Kuusiku kaasusesse puutub, võimendada – ehkki mingeid uudiseid pole lisada, hoitakse taustadega teema kuum, et see jumala eest inimestel meelest ei kaoks.

Eriti kummaline oli vastav lugu tänases Eesti Ekspressis, kus staarreporter Madis Jürgen on teinud portreeloo vanemprokurör Sirje Meriloga.

Tähelepanuväärne on selle artikli stiil, mis võib olla külla kohane mõne pensionärist sukakuduja portreteerimiseks, kuid jätab eetiliselt oma labasuses suuri küsitavusi asjas, kus on kannatanud palju inimesi, sealjuures lapsed.

„Hele pea, valge pluus. Reibas enesekindel hääl. Viskab jala üle põlve, seeliku tõmbab sirgu.“ Sellised on detailid, millega ajakirjanik püüab kogu selle tõsise loo kohe alguses pulliks keerata.

Kogu lugu on üles ehitatud nii, et hoopis vaesele prokurörile tuleks tema raske töö pärast kaasa tunda, nagu tema oleks kannatanu.

„Palju te Kuusiku loos tõendeid kokku saite?“

„Nii palju, et muud ei jäänud üle, asi tuli kohtusse saata!“

Hiljem selgub Postimehest, et süüdistusi oli vaid üks. Kui vettpidav see tegelikult on, näitab aeg.

UU