Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Politseijuhid ei kipu oma prohmakatele reageerima

-
02.10.2019

Pärast seda kui PPA peadirektori Elmar Vaheri tool lõi kõikuma, sest siseminister oli kaotanud tema vastu usalduse, tekitati ajakirjanduses ja mõnede poliitikute seas hoiak, justkui filmides, kus üks on hea ja teine halb politseinik. Tekkinud üldises seakisas oli hea politseiniku roll antud Vaherile. Aga kas õigusetatult?

Pärast seda sõlmiti küll Elmar Vaheri ja siseminister Mart Helme vahel töörahu, kuid erinevad prohmakad politseis viitavad mitmele puudusele, kus politseijuht peaks võtma vastutuse.

Kõik on kursis endise pangajuhi Aivar Rehe otsingutega, kus politseipoolne käpardlik tegevus on muutnud selle jõuameti üldiseks naerualuseks.

Kogu see kaasus ümber end rahapesuskandaali mässinud panga endise juhi kadumise ja surma kohta on tekitanud arvukalt kuulujutte ja vandenõuteooriaid. Politsei fopaa on sellele vaid tuld juurde lisanud.

Oma eksimust on tunnistanud ka operatsiooni juht, kes nentis, et Rehet oleks pidanud hakkama otsima siiski koduhoovist, kust ta kolmandal päeval leiti. Kuid keegi pole siin vastutust võtnud.

Palju vähem on räägitud sellest, kuidas politsei kasutas agressiivseks muutunud vana ja haige mehe vastu elektrišokirelva ning kummikuule, mille tagajärjel 68 aastane mees kaotas esmalt teadvuse ning hiljem haiglas ka elu.

Kummalisel kombel ei võtnud ükski ajaleht seda septembri teises pooles aset leidnud traagilise lõpplahenduse saanud juhtumit üles selle koha pealt, kas politsei oleks saanud inimelu säästa, kui oleks tegutsenud paremini, sest naine, keda mees ähvardas, oli juba majast põgenenud ning isik oli hoones üksi.

“Olukorra lahendamiseks püüdsid politseinikud ligi kolme tunni vältel mehega kontakti saavutada ning veenda teda terariistu käest ära panema ja majast väljuma, kuid tulutult. Veidi enne südaööd sisenesid majja kiirreageerijad, kes kasutasid neile füüsiliselt vastu hakanud mehe kinnipidamiseks gaasi, elektrišokirelva ja kummikuule,” selgitas Põhja prefektuuri operatiivjuht Urmas Krull meedias.

Tuleb tunnistada, et politseitöö on küll raske ja stressirohke, kuid mitut ämbrit järjest kolistades ei lähe asi sugugi paremini. Ja siin on otsene vastutus just juhtidel.

Politseijuht paistab aga silma ise valskusega. Nimelt lõi Elmar Vaheri prestiiž kõikuma tema ülikooli magistritöö plagiaadisüüdistusega. Hiljuti kogunenud Tallinna ülikooli magistriõppekava lõputööde kaitsmiskomisjon alandas selle hinnet kolme palli võrra tasemelt A tasemele D.

Vaher pidas sellega diskussiooni lõppenuks ning kommentaare ei jaganud. Kõik töötavad rõõmsalt edasi, nagu midagi poleks juhtunud.

UU