Reformierakonna juhatuse liige Kristen Michal on teinud järjekordse katse valitsuskoalitsiooni lõhkuda, lubades omapoolset liitu Keskerakonna ja Isamaaga – sotsid on seega üle parda heidetud.
Michal lubab poliitoravate ülbusega, et “valitsusse saab see, kes varem tulema hakkab” – see on opositsiooni naelutatute kohta ikka väga ülbe märkus, millest peaks need, kellele ta silma heidab, ikka väga tõsised järeldused tegema. Reformierakond vaatab neid juba praegu kui poliitilisi jalamatte.
Michal küsib, et kas EKRE esimehe seisukoht (NATO kohta – toim.) ei näita soovi “meeldida kellelegi teisele, kellele üldiselt Eestis ei taheta meeldida”. On ilmselge, et vihjatakse Kremlile – paraku tõi just Henn Põlluaasa postitus Eesti seaduspäraste territooriumide kohta täna kaasa Venemaa vihase protestinoodi.
Michal ütleb Mart Helme kohta edasistes valitsustes: “Sellises küpsusastmes mitte. Võib-olla tulevikus.” Siin õpetab küll muna igati kana. Just Michali enda poliitiline küpsusaste püsib poliitbroileri tasemel, Mart Helme aga on kogenud poliitik. Igal juhul pole Michal küll mingi valitsuste kokkupanija.
Michali sõnul teeb Reformierakond umbusaldusavaldusi näitamaks, et praeguse valitsuse poliitika läbi ei lähe. Tegelikult see siiski läheb, mida näitab ka uus riigieelarve. RE tahab pigem, et ei läheks läbi poliitika, milles nemad ei osale, ja mis veel hullem – poliitika, mis lõhub nende toiduahela ja paljastab poliitoravate korruptsiooni.
Michal arvab, et koalitsioon peaks lagunema kohalike volikogude ajal, mil toimuks ka perekonnateemaline rahvahääletus. “Seda võiks sõnastada ka selliselt – kas Keskerakonna ja EKRE abielu on lubatav?” küsib Michal, näidates, et tema arvates peaks nemad lubajad olema.
Edasi spekuleerib Michal praeguse koalitsiooni väidetavate sisevastuoludega ning maalib ilusa pildi sellest, kui hästi nendel koostöö sujuma hakkaks. Tegu on ilmselgelt tühja jutuga, sest neid ilusaid ja paljulubavaid jutte peaks Michal rääkima neljasilmavestlustes keskidele ja isamaalastele – kui ta toob need avalikkuse ette, siis ilmselt tagatubades nende juttude vastu eriti huvi ei tunta.
Koalitsiooni EKRE-ga reformar välistab, nõudes, et EKRE peab võtma vastutuse – tema arvates sõnade eest. EKRE aga on juba ammu võtnud vastutuse oma tegude eest, sõnad aga on mõnikord lihtsalt poliitiliselt mittekorrektsed, mis aga riigi toimimises midagi ei muuda. Peale opositsiooni solvumise.
Edasi aga läheb Michali ülbe enesekesksus lakke. “Vastates saatejuht Aleksander Krjukovi küsimusele Reformierakonna väidetavast arrogantsusest, leidis Michal, et see võib olla kärsitus, mis tuleneb rohkematest teadmistest,” kirjutab ERR. See väide on tõesti lausa Jürgen Ligit väärt, kes arvab, et tema on maailma naba – nüüd leidis tõestust see, et oma ainulaadsust ja ilmeksimatust propageerib kogu Reformierakond.
Oravapartei paljastas taas kõigile oma võimalikele partneritele, et nad on üks ülbe enesekeskne seltskond, kelle lemmikspordiks on oma poliitiliste puudlite alandamine ja õhkuloopimine.