Sloveenias on asunud vasakliberaalne opositsioon nurjama äsja ametisse asunud parempoolse valitsuse tööd. Ühe Sloveenia preestri sõnul on tegemist justkui viienda kolonniga.
Sloveenia uus peaminister Janez Janša seisab koroonaviiruse tõttu silmitsi keerulise olukorraga, kuid opositsioon sellest ei hooli – nad kritiseerivad teravalt viiruse piiramiseks vastu võetud meetmeid ning ignoreerivad valitsuse korraldusi, mis on tehtud sloveenlaste elude säästmiseks.
2018. aastal toimunud valimistel saavutas valimisvõidu Janez Janša ja tema Demokraatlik Partei (SDS), ent tookord korraldasid kõik vasakliberaalsed parteid SDS-i vastu boikoti ega nõustunud koalitsiooni minema. Seetõttu ei olnud SDS-il võimalik valitsust moodustada ja ametisse sai liberaalne valitsus Marjan Šareci juhtimisel.
Selle aasta jaanuaris astus Šarec ja tema valitsus tagasi ning Sloveenia toimis mõnda aega ilma valitsuseta. Seda niikaua, kuni koroonakriisi puhkedes õnnestus Janšal panna kokku uus valitsus. Paraku ei suuda vasakpoolsed asjade niisuguse käiguga leppida ning paljudele on see olnud allaneelamiseks väga mõru pill – nii nagu ka EKRE valitsusse saamine Eestis.
Vasakpoolsetele on vastuvõetamatu Janša migratsiooni- ja kommunismivastane retoorika (mis on aga osutunud Sloveenias väga populaarseks). Seega on Sloveenia liberaalne peavoolumeedia teinud kõik endast oleneva, et õõnestada uue valitsuse tegevust ja lasta neid paista halvas valguses.
Sloveenia preester Andrej M. Poznic pidi Nova24tv veebilehel taas tunnistama, kuidas meedia on muutunud liberaalsete poliitikute käepikenduseks. „Ajakirjanike hoiak näitab selgelt, et nad ei ole midagi muud kui sotsiopoliitilised manipuleerijad, kes näevad kurja vaeva selle nimel, et tuua tagasi üheparteiline sotsialism,“ kirjutas Poznic.
Näiteks kutsus vasakaktivist Tea Jarc, kes ühtlasi tegutseb saatejuhina, inimesi tänavatele Janša valitsuse vastu protesteerima – seda hoolimata väljakuulutatud meetmetest püsida koroonaviiruse tõttu kodus. Ka mitmed Sloveenia parlamendi opositsioonisaadikud on uue valitsuse tegevust esimesest päevast alates kritiseerinud.
Sotsiaaldemokraadist saadik Tanja Fajon on näiteks nimetanud mõttetuks valitsuse üleskutseid püsida epideemia tõttu kodus ja hoida vähemalt 1,5 meetrist distantsi teiste inimestega. Fajon jätab ilmselt teadlikult tähelepanuta asjaolu, et täpselt samasuguste meetmete ja nõuannetega on välja tulnud ka Euroopa Komisjon.
Preester Poznici meelest peavad liberaalid end seadusest kõrgemal seisvaks ja teistest paremaks. Meetmed ning soovitused, millest on palutud kõigil kinni pidada, neisse ei puutu.
Allikas: Voice of Europe