Postimehe peatoimetaja Mart Raudsaar postitas oma Facebooki seinale oma ajakirjaniku Priit Pulleritsu loo sellest, et riigilt raha küsiv ajakirjandus peaks olema professionaalsem ning avaldas omakorda arvamust, et konkureerivad väljaanded on olnud valitsust materdades kaldu.
Mart Raudsaar kirjutas: „Väga oluline kirjatükk Priit Pulleritsult: ajakirjandusel on ühiskonna toimimiseks möödapääsmatu roll ning ka ajakirjanikud tahavad süüa, seega on kriisiabi vajalik. (…) Teiseks, ajakirjandus peab mõistma, et meil on vastutus ühiskonna ees. Ajakirjandus peab aitama kaevikutest väljuda, aga mitte ise kaevikuid kaevama.“
Priit Pullerits kirjutas Postimehe nädalalõpulisas, et küsimus, kas valitsus peaks ajakirjandust kui rahva tähtsat informeerijat kriisi ajal aitama, tekitab omakorda küsimuse, kas ajakirjandus ei peaks muutuma professionaalsemaks
„Huvitaval kombel kerkis mu loos ajakirjanduse võimalikust riiklikust toetamisest hoopis põnevamana küsimus, kas ajakirjandus ei peaks muutuma professionaalsemaks: hoiduma uudistes hinnangutest ja hoiakutest, välistama ideoloogilise kallutatuse, eristama selgelt faktid kommentaaridest, andma teisele poolele (rünnatule, kritiseeritule) sõna õiglaselt, mitte nt maksumüüri taha peidetud loo lõpus, kus keegi seda vastulauset ei näe jne, jne.“ kirjutas ka ise aastaid ajakirjanikke õpetanud Pullerits.
Tekkis tuline debatt, mis ulatus sinnani, kas ajakirjandus muutub riigi toetamisel selliseks nagu on vallalehed, mida toetab kohalik omavalitsus. Siis ei saa ajakirjandus isegi teoreetiliselt enam sõltumatu olla ning esile kerkib igavene dilemma, kuidas valvekoerast võib saada sülekoer.
Paraku ongi ajakirjanduses, seda eriti Delfis/Eesti Päevalehes, samuti riigi poolt ülalpeetava ERR-i mõnes kanalis (nädalavahetuse poliitsaated) kogu see valvekoera roll kuidagi ühes suunas ning sõltumatust pole ühestki otsast tajuda. Seda absurdsem tundub olukord, kui valitsuselt tuge küsides tambitakse valitsust tuimalt edasi valeuudiseid ja pooltõdesid levitades.