Eesti Päevaleht tõi valitsuse esimese aasta täitumise puhul välja valitsuse viis tähtsamat töövõitu, millest kolm on Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna töö ning kuhu ilma rahvuskonservatiivide valitsusse jõudmiseta poleks kunagi jõutud. Palju asju on veel töös, mis võtavad aega, kuid näiteks on jõutud luua juba ka iseseisev piirivalve üksus, nagu lubatud. Mõnegi asjaga on tulnud minna ka kompromissile.
Eesti Päevalehte poolt toodud saavutustest on puhtalt EKRE töövõit alkoholi- ja diislikütuse aktsiisi langetamine, e-valimiste probleemide analüüs ja välismaalaste Eestis töötamise piiramine
Lahtikirjutatult: 1. juulist langes nii kange kui ka lahja alkoholi aktsiis 25 protsenti. Kuu aega pärast aktsiisi langetamist selgus, et kange alkoholi müük oli kasvanud erinevates poekettides 20 kuni 25 protsenti, mis tähendab, et Soomest ja Lätist tulid ostjad tagasi.
Rahandusminister Martin Helme lubas langetada diislikütuse aktsiisi ning tänavu 1. maist see langebki. Tanklaketid lubavad reedest langetada diislikütuse hinda täpselt aktsiisimuutuse võrra ehk 14,5 senti liitri kohta.
Argumendid maksulangetuseks olid nii alkoholi- kui kütuseaktsiisil samad: suurendada siseriiklikku tarbimist, mis omakorda tasakaalustaks maksude langetamisega kaasneva miinuse.
EKRE on alati olnud e-valimiste suhtes kriitiline. Mart Helme on öelnud, et tema e-valimiste tulemust ei usu.
Asjasse selguse saamiseks kutsus endine väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo selle aasta suvel kokku e-valimiste töörühma, kes edastas detsembris põhjaliku aruande 25 ettepanekuga e-valimiste süsteemi täiendamiseks, usaldusväärsuse tõstmiseks ja riskide haldamiseks. Ettepanekuteks olid näiteks tagada e-hääletajale võimalus kontrollida oma hääle lugemisele jõudmist ning võimaldada Smart-ID kasutamist.
EKRE eestvedamisel on toimunud mitmed immigratsioonivastased üritused. EKRE programmis 2019. aasta Riigikogu valimisteks seisab: “Kehtestame range piirangu võõrtööjõu sisseveole, et soodustada palgakasvu Eestis.”
Nüüd, kus töötuse määr eestlase hulgas on hakanud taas kasvama, on see küsimus EKRE liikmete jaoks taas relevantne. Eelmisel esmaspäeval võttiski Riigikogu vastu kobarseaduse, mille kohaselt peavad need välismaalased, kes ei tööta põllumajanduses, Eestist lahkuma, kui nende tööleping on lõppenud.