Läinud nädalal Riigikogus teise lugemise läbinud välisteenistuse seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu juures hääletati välja Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide ettepaneku elukaaslase mõiste sissetoomiseks. Selle muudatusettepaneku poolt oli 37 Riigikogu liiget, vastu 50, seega ei leidnud see muudatusettepanek toetust.
Anti Poolamets (EKRE) ütles, et abi taheti minna pakkuma sinna, kus seda ei oodata: „Välisministeerium seda ettepanekut ei toeta ja välisteenistus on senise regulatsiooniga abikaasade osas kõik oma asjad saanud korda ajada,“ rääkis Poolamets diplomaatidele elukaaslase mõiste sissetoomise soovist abikaasa asemel.
Poolametsa sõnul on tegu samasuguse pseudoprobleemi tõstatamisega nagu kooseluseaduse läbisurumisel. „Ometi külvati kooseluseaduse vastuvõtmisega õiguslikku anarhiat, mis kestab tänaseni. Tuletan meelde, et kooseluseaduse eelnõu vastuvõtmiseks Riigikogus, vastuvõtmine saavutati 40 häälega. Rakendusaktide vastuvõtmiseks oli vaja Riigikogu koosseisu häälteenamust. Vajalike häälte puudumise tõttu jäi vastu võtmata 87 rakendusakti, millega oleks pidanud kaasnema 97 seaduseparandust,“ rääkis ta.
Kooseluseaduse vastuvõtmise ainuke mõte oli tegelikult samasooliste suhete reguleerimine ning võrdsustamine perekonnaga.
Kooseluseadus võeti 9. oktoobril 2014. aastal vastu lihthäälteenamusega 40: 38. Kooseluseaduse vastuvõtmise vastu koguti rohkem kui 45 000 allkirja, Riigikogule esitati kümneid tuhandeid protestikirju. Kooseluseaduse vastuvõtmise eel tellis ERR arvamusuuringu, millest selgus, et mitte ühegi erakonna valijate enamus ei toetanud kooseluseaduse läbisurumist.
Poolamets: „Sellises olukorras oli sügavalt ebademokraatlik selle seaduse läbisurumine, teades, et hääli ei saada kokku rakendusaktide vastuvõtmiseks. Teadlikult, teadlik anarhia õiguskorda sisse külvatud. Ja minu soovitus: selle asemel, et kooseluseadust tagaukse kaudu pidevalt läbi suruda, tuleks see õiguslik praak kõrvaldada ning seadus tühistada. Kõige halvem praktika on pooliku seaduse sokutamine tagaukse kaudu õiguskorda.“