Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Uuring: mida vasakpoolsem, seda ebaeetilisem

-
03.11.2022
Reformierakonna kontor
© Uued Uudised

Marko Mihkelsoni pornoskandaali puhul võib küll öelda, et kui poolpaljastest lastest fotode tegemist ebaeetiliseks või lausa pedofiilseks ei peeta, on tegu moraalse allakäiguga.

Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud küsitluses paluti vastajatel öelda, mis arvamus on neil kujunenud seoses eelmise nädala lõpus meedias avaldatud reformierakondlasest riigikogu liikme Marko Mihkelsoni tehtud fotode teemaga, ja selgus, et inimesed on jagunenud kahte leeri.

Skandaali keskmes olevate fotode kohta küsiti, kas vastaja arvab, et Mihkelsoni tehtud fotod olid eetiliselt taunitavad või olid need mänguhoos tehtud süütud pildid? 37 protsenti vastajatest arvas, et need on „eetiliselt taunitavad“ või „pigem eetiliselt taunitavad“, 34 protsenti arvas, et „pigem süütud“ või „süütud“ ning 29 protsenti vastas „ei oska öelda“. Seega antud teema puhul seisukohta omavad inimesed jagunevad küsimuses enam-vähem pooleks.

Antud juhtumis arvab 64 protsenti Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) toetajatest ning 54 protsenti Keskerakonna valijatest, et pildid on eetiliselt taunitavad. Isamaa toetajate seas on 46 protsendiga samuti kõige enam neid vastajaid, kelle arvates oli tegemist eetiliselt taunitavate piltidega. Vähem oli selliselt vastanuid Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE), Eesti 200 ja Reformierakonna toetajate seas, vastavalt  35, 22 ja 21 protsenti.

Siit ilmneb, et mida liberaalsem-vasakpoolsem ollakse, seda sallivam ollakse ka pedofiiliailmingute suhtes. Selles pole ka midagi imelikku, sest just see seltskond toetab ju ka “uusväärtusi” igasuguste seksuaalvabaduste ja “soovoolavustega.” Konservatiivsemad inimesed lähtuvad traditsioonilistest väärtustest, kus pere ja lapsed on pühad.

48 protsenti vastajatest arvas, et Mihkelson ei peaks skandaali tõttu poliitikast lahkuma ning 34 protsenti arvas, et peaks. Seega ei peaks need 48 protsenti tulevikus arvama, et poliitika on midagi räpast, sest ise on nad sellele räpasusele õnnistuse andnud.

Lisaks küsiti, kuidas on skandaal mõjutanud vastajate hinnangut Reformierakonnast. 29 protsenti vastajatest arvas, et negatiivsemaks, 60 protsenti ütles, et ei ole muutnud ning kolm protsenti vastas positiivsemaks. Huumoriga võiks öelda, et eks ka need 60 protsenti arvasid ja arvavad muutumatult, et eks see oravapartei üks ebaeetilisuse pesa ole.

Erakondliku eelistuse järgi arvas 61 protsenti EKRE, 55 protsenti Isamaa, 36 protsenti Keskerakonna, 24 protsenti SDE, 23 protsenti Eesti 200 ning neli protsenti Reformierakonna toetajatest, et skandaal on muutnud nende hinnangut Reformierakonnast negatiivsemaks. (BNS-UU)