Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tahetakse alustada Bideni ja Harrise tagandamisprotsessi

-
19.06.2023
Joe Biden ja Kamala Harris
© Scanpix

Ameerika Ühendriikide vabariiklasest esindajatekoja liige Andy Ogles tutvustas möödunud nädalal punkte, mille põhjal tahetakse alustada president Joe Bideni ja asepresident Kamala Harrise tagandamisprotsessi.

Ogles süüdistas nii Bidenit kui ka Harrist võimupositsiooni ebapädevas kasutamises, lisaks pannakse Bidenile süüks presidendiameti ekspluateerimist „oma perekonna ärisidemete ja mõjuvõimuga kauplemise skeemide kaitsmiseks kongressi järelevalve ja vastutusele võtmise eest“, kirjutas Fox News.

Sotsiaalmeediapostituses ütles Ogles, et Biden ja Harris ei ole nõus seisma põhiseaduse kaitsel. „Nad on määrinud oma ametikoha kriminaalse tegevusega ja kasutanud oma positsiooni poliitilise relvana. On aeg võtta nad oma korruptiivse tegevuse eest vastutusele seaduse täie jõuga.“

Ogles’i esitatud dokumendis väidetakse ühtlasi, et USA lõunapiiril valitseva migratsioonikriisi lahendamisel on Biden tegutsenud viisil, mis „on vastuolus avalikkuse usaldusega, õõnestab konstitutsionaalset valitsust, tekitab tõsist umbusaldust õiguse ja õigluse printsiibi vastu ja kahjustab Ameerika Ühendriikide inimesi“.

WKRN-i andmetel ütles Ogles esmaspäeval esitatud teates: „Joe Biden ei ole ameeriklasi oma kohutava juhtimisstiiliga mitte ainult alt vedanud, vaid on rikkunud ka oma ametivannet hoida ja kaitsta USA konstitutsiooni.“

Ogles lisas: „ Joe Biden on korduvalt kuritarvitanud oma võimupositsiooni, seda nii asepresidendi kui ka presidendina, et varjata oma ebaseaduslikke pereäritehinguid ja maksumaksja rahade ekspluateerimist.“

Presidendi tagandamise protseduuri puhul on karistuseks ametikohalt eemaldamine ja võimalik keeld olla valitsuse liige.

Asepresident Harrise tagandamisprotsessi alusena nimetati tema tegevus(etus)t oma ametis ja riigi lõunapiiri kriisi lahendamisel. Teda süüdistatakse ülimas ebakompetentsuses seoses piirikriisiga. Harris, keda hakati nimetama n-ö piiritsaariks, langes kohe pärast ametisse nimetamist 2021. aastal vabariiklaste terava kriitika alla, kuna ei vaevunud piirikriisiga tegelema ega piirialasid külastama.

 

Allikas: Breitbart News