Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

RMK pole metsalaastamises pioneer — ka Kreml andis Siberi taiga hiinlastele lagastada

-
14.03.2018
Laadime sisu...

Siberi elanikud on ärevuses Kremli poolt mahitatava metsade massihävitamise tõttu Uuralite taga “Hiina külaliste” poolt. Paralleel Eestiga on märgatav, sest ka siin olla suurte lageraiete taga nii riik kui metsamaade välisomanikud.

“Dialog.UA” kirjutab sellest, et juba 2009. aastal andis Moskva hiinlastele õiguse avada Venemaal ettevõtteid, omandada põllumajandusmaad, luua tööstuspiirkondi, raiuda metsa ja kaevandada maavarasid.

Üheksa aastat tagasi ei kutsunud hiinlaste kaasamine Siberi rikkuste hõlvamisele endaga kaasa mingeid vastuväiteid ega proteste, nüüd aga on kõik teisiti. Viimasel ajal ilmub Vene sotsiaalmeedias üha enam teateid selle kohta, kuidas hiinlased laastavad Siberi taigat ja see ajab ka muidu passiivse ühiskonna vihale.

Veebruaris ilmus Youtube kanalil ühenduse “Vaba Siber” video sellest, kuidas veel kaks miljonit hektarit metsa on Tungiro-Oljokma piirkonnas Hiinale renditud ja alanud on hävitustöö. Sellest, et maa antakse üle Hiina võimudele, teatas ka krai riigimetsateenistus.

Kohalikud inimesed imestasid algul hiinlaste huvi üle nende metsade vastu, sest tegu on madala väärtusega metsaga, mis ei anna eriti palju tööstuslikku puitu, kuid videotelt on näha, et pärast võõraste raietöid ei jää seal praktiliselt mitte midagi järele, isegi mitte kände, maha tapetakse väidetavalt ka kogu loomastik.

Isegi muidu riigitruu Vene meedia on hakanud edastama pilte tohutupikkadest raudteekoosseisudest, mis veerevad Hiina piiri poole, samuti kirjutatakse Hiina metsatöösturite barbaarsest käitumisest Siberi metsades. Ka Venemaa looduskaitseühendused löövad üha enam häirekella.

“Hiina Siberi” teemal võttis hiljuti sõna ka Vene lauljatar Lolita Miljavskaja, kes nägi Irkutskisse kontserdile sõites suurel hulgal hiinakeelseid silte ja plakateid. “Venelased, kus te olete?” reageeris ta emotsionaalselt sellele, mida linnas nägi.

Paljud keskkonnaaktivistid on juhtinud tähelepanu hiinlaste taktikale Siberi hõlvamisel, kus nad üritavad tegutseda vaikselt ja enamasti ka seaduse piirides, luues samas pöördumatu olukorra, kus Venemaa ei saa nende kätte langenud piirkondi enam kuidagi tagasi võtta. “Hiilivas annektsioonis” on hiinlased meistrid.

Putini-Venemaa sirutab küll küüned naaberriikide poole, kuid jätab tähelepanuta oma riigis toimuva, usutav aga on, et ta ei tahagi kinnimakstuna seda tähele panna. Muide, ka Kreml kasutab metsamaa müügist saadavaid summasid riigieelarves, seega ühist on meil rohkem, kui kartagi oskame.