Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Advokaat Paul Keresele ei meeldi, et sellele, kes evib üleüldisest meelsusest erinevat seisukohta, karatakse kohe kraesse

-
30.01.2021
MeToo

„Mulle ei meeldi, et igaühele, kes julgeb avaldada üleüldisest meelsusest erinevat seisukohta, karatakse kohe kraesse,” ütleb advokaat Paul Keres intervjuus Delfile välja tõe, mis on nõus paljud.

„Järjest enam on pehmet tsensuuri. Üldiselt levivad progressiivsed tõekspidamised ja seisukohad, inimesed ei julge teistsuguseid seisukohti avaldada,“ ütleb Paul Keres.

Naiste ahistamises süüdistatud endise Estonia juhi Aivar Mäe kaitsjaga läheb Vilja Kiisleri jutt koge #metoo peale.

Küsimus kõlab: „Te olete MeToo liikumise kohta öelnud, et see pole muud kui edevate progressiivide eneserahuldamise kampaania. Mida te sellega silmas pidasite?“

Paul Keres vastab: „Seda, et niisuguste avalike süüdistustega hauguvad kaasa inimesed, kes juhtumit ei tea, aga lähevad elevile kellegi mahavõtmise mõttest.“

Haruldaselt eluterve vaatega advokaat on viidanud, et kui seksuaalse ahistamise süüdistus esitatakse, siis avalikus ruumis kõlab see juba süüdimõistmisena.

„Kui kellelegi on liiga tehtud, siis kiputakse talle kaasa tundma ja tema juttu uskuma. Kui näiteks tulla kellegi kohta välja selliste süüdistustega, nagu on esitatud Aivar Mäe suhtes, siis tundub see lugu lehelugejatele usutav, sest teist poolt nad kuulnud ei ole,“ ütles ta.

Jutt läks ka Tallinna Sadamale. Eelmisel aastal otsustas riigikohus: Tallinna Sadama istungite kajastamist keelata oli vale. Tunnistajate ütlusi kajastada on keelatud ka teistes asjades.

Paul Keres ütles, et ta ei mõista seda otsust: „Põhiseadus ütleb, et kohtumenetlused on avalikud. Nii on see kohtu all oleva isiku enda kaitseks. Tema suhtes toimib kõigi kaasmaalaste järelevalve: kas teda koheldakse õiglaselt ja erapooletult. Teiseks, meil on õigus teada, mida kohtus tehakse. Nii et kohtupidamise avalikkus on oluline nii süüdistatava kui ka kaitsealuse seisukohalt. Ühiskondlikku kontrolli kohtupidamise üle teostab ajakirjandus, kes teeb tänuväärset tööd.“

Keres sõnavabadusest: “On tekkinud pühad lehmad, mida ei tohi puutuda. Ma ei väida, et eelarvamused on õiged või et nende omamine muhameedlaste, mustanahaliste, naiste, kelle iganes suhtes on õigustatud. Väga paljude eelarvamustega ma ei nõustu. Aga mulle ei meeldi, et igaühele – sealhulgas poliitikutele –, kes julgeb avaldada üleüldisest meelsusest erinevat seisukohta, karatakse kohe kraesse.”
Keres e-valimistest: “Nad ei meeldi mulle. Need ei ole justkui õiged valimised. Mulle meeldib valimas käia. Pole argumente, mis suudaksid e-valimisi mulle kas usaldus- või ebausaldusväärseks teha, ja selle põhjus on väga lihtne: ma ei tea, kuidas see käib. Mul ei ole võimalik kumba tahes argumentatsiooni kontrollida. Seda ma tean, kuidas tavalised valimised toimivad. Ma tean, kuidas on salajasus tagatud. Igaüks saab valimissedeli, läheb sellega kinnisesse ruumi. Sedel on märgistamata, seda ei ole võimalik minuga seostada. Ma kirjutan sinna kandidaadi numbri ja lasen sedeli valimiskasti. Mitte keegi ei tea, kuidas ma hääletasin. Ma ei tea, kuidas on isiku tuvastamise võimalusega e-valimiste puhul.”
Tõeliselt suur rõõm sellest inimesest!