Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ahistamissüüdistus Brett Kavanaugh` vastu – uus poliitiline rünnak Trumpi suunal

-
17.09.2018
Brett Kavanaugh’ on konservatiivne poliitik, kelle vastu kasutatakse klassikalisi süüdistusi.
© Reuters/Scanpix

Ahistamissüüdistused läänemaailmas hakkavad lööma absurdsusrekordeid, eriti kui selle taga on veel ka ideoloogiline ja poliitiline rünnak.

Palo Alto ülikooli professor Christine Blasey Ford süüdistab president Donald Trumpi ülemkohtu kandidaati Brett Kavanaugh’d seksuaalses rünnakus. Intervjuus väljaandele The Washington Post kirjeldas Ford juhtumit, mis leidis aset 1980. aastatel, mil tema ja Kavanaugh olid keskkooliõpilased.

Avalik süüdistus on vallandanud vasakliberaalide üleskutsed lükata hääletus Kavanaugh ametissekinnitamise üle edasi. Mees ise on toimunut kategooriliselt eitanud. Varem on Kavanaugh`d rünnatud rassismisüüdistustega.

USA valitsuse kandidaat ülemkohtu kohtunikuks Brett Kavanaugh teatas esmaspäeval, et on valmis end senatis kaitsma talle esitatud seksuaalse rünnaku süüdistuse eest.

“Ma pole iialgi teinud midagi sellist, mida süüdistaja kirjeldab, ei talle ega kellelegi teisele,” lausus Kavanaugh Valge Maja väljastatud teates. “Olen nõus rääkima senati õiguskomisjoniga mis tahes moel komisjon sobilikuks peab, et kummutada see 36 aasta tagune valeväide ja kaitsta oma moraalset terviklikkust.”

Kavanaugh on konservatiivne kohtunik, kelle saamist Ülemkohtusse on toetanud president Trump isiklikult. Ilmselt on see ka põhjuseks, miks kaevati üles üks kaheldav keskkoolilugu, mille osalised on pisut üle 50.

Paralleelselt üleskutsetega lugu uurida on Ameerika ühiskonnas sõna võtnud need, kes leiavad, et keskkooliloo traagika on ilmselgelt üle paisutatud. Öeldakse, et terve Hollywoodi filmiarhiiv on täis tolle aja tegevusega filme, kus möllavate hormoonidega poisid topivad käsi tüdrukute seeliku alla – näiteks menufilm “Kuum Pirukas” (1999), milles on Fordi kirjeldatuga sarnaseid stseene.

Õiguskomitee peaks hääletama Kavanaugh üle 20. septembril. Kui nad tema kandidatuuri heaks kiidavad, järgneb hääletus senatis. Kavanaugh ametisse määramine oleks vabariiklaste jaoks suur võit, kuna kallutaks üheksaliikmelist riigi kõrgeimat kohtuorganit otsustavalt paremale. Ilmselt see ongi süüdistuse põhjuseks, mitte ühe naise otsus, et avalikustamine olevat tema kohus.