Üks majanduse tipptegija teise järel teeb maha valitsuse majanduspoiliitikat. Nüüd on kord Ain Hanschmidti käest, kes ütles intervjuus ERR-ile, et Eestis läheb veel tükk aega, enne kui saadakse aru, et maksukoormuse ja maksumaksumaksjate alus on ikkagi Eesti ettevõtted, ja hakatakse ettevõtjaid vajalikul määral hindama ja vähem takistama.
Suurte kogeustega Infortari juht ja suuromanik Ain Hanschmid ütles Vikerraadiole, et ta on üle elamas juba neljandat majanduskriisi.
„Oleme kuuendat kvartalit järjest languses. Defineeritakse vist, et kui on kolm kvartalit järjest languses, on tegemist juba majanduskriisiga. Praegu on juba kuues kvartal järjest. Selles suhtes on ettevõtjad natukene nagu haamri ja alasi vahel. Ühelt poolt on majanduskeskkond oluliselt halvemaks läinud, teiselt poolt Euroopa Keskpank või need asutused, kes peaksid meid toetama, tõstavad hoopis intresse,“ rääkis ta.
Ta isas: „ Ära on kukkunud ka meie, ütleme, imporditurud. Nüüd me näeme tagantjärele, kui palju me tegelikult Venemaalt importisime kas või puitu ja odavat metalli, tänu millele meie metallitööstus õitses ja puidutööstus õitses. Tagatipuks valitsus tõstab veel maksusid. (—) Kui nüüd valitsus tõstab maksusid, siis maksutõus alati toob kaasa inflatsiooni tõusu.“
Ta rääkis ka, et hirm on rohepoliitika osas, et kui need rohemaksud tulevad väga suured peale, siis see ju tõstab jälle inflatsiooni. Tegelikult rohepööre tuleks väga tasakaalukalt ja läbimõeldult teha.
Loe siit:
https://www.err.ee/1609153921/hanschmidt-eesti-peab-muutuma-vahem-burokraatlikuks