Eestis on kummaline seis, kus ajakirjandus arvab, et teeb kõike õigesti, aga lugejad seda ei arva, neist lähtuvad ka reklaamitellijad ja nii on meedia järsku rahahädas.
Vist on mõttetu vaielda selle üle, kellel on õigus, sest meedia ei näita erilist soovi muutuda. Sestap üks väike spikker – millal muutub ajakirjandus usaldusväärseks.
Praegu urgitsevad leheneegrid Mart Helme saadikukarjääri ja mõisa kallal, küsivad Martin Helmelt, kuidas ta „riigile ohtlikke“ otsuseid teeb, juhivad tähelepanu Henn Põlluaasa tööstiilile ja nii edasi. Miks ka mitte, see on nende töö, kuigi pahatahtlikkusest kantud.
Aga sõltumatus saabub Eesti meediamaastikule küll alles siis, kui Toomas Sildam võtab ette Jürgen Ligi ja uurib tubli tunni, mis asju rahapesu ajal ministeeriumis ikkagi aeti, kas mingid signaalid olid ja mida Ligi ära tegi.
Või võtab Johannes Tralla ette Siim Kallase ning pärib kümne miljoni dollari ja VEB Fondi kohta viimse kui detailini, ning isa räägib koos tütrega sellest, kuidas need kaks skandaali on nende elu mõjutanud.
Võis siis võtab Vilja Kiisler Keit Pentus-Rosimannusega jutuks selle, mis ikkagi Autorolloga juhtus ja kas tütar saab pühalikult vanduda, et tema ja ta isa pole midagi valesti teinud.
Kui sellised asjad kord tele-ekraanile, raadiosaadetesse ja portaalidesse jõuavad, siis võime öelda – Eesti ajakirjandus on tasemel!
UU