Peaminister Jüri Ratas tunnistas, et jättis ID-kaardi turvakriisi tõttu ära visiidi Poola. Ratas märkis, et vabandab teda Poolas oodanud Poola valitsusjuhi ja Balti kolleegide ees, kuid pidas olulisemaks olla tekkinud olukorras kodumaal, et võtta vastu järgmised sammud probleemi lahendamiseks.
Eesti ametkonnad kinnitasid, et IT-spetsialistidel on võimalus see turvarisk likvideerida, kuid see võtab aega mitmeid kuid. Riski realiseerumiseks ei ole võimalikul ründajal vaja kasutada või kontaktis olla reaalse ID-kaardiga. Kas ID-kaardiga saab sügisel aset leidvatel kohalike omavalitsuste valimistel hääletada, peab otsustama vabariigi valimiskomisjon. Samas kinnitas riigi infosüsteemi amet (RIA), et turvaaugu kaudu on võimalik identiteeti varastada. Küll aga eeldab see väga suuri teadmisi IT-valdkonnas ja palju raha.
Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) teatas, et 30. augustil informeeris rahvusvaheline teadlaste grupp RIA-t turvariski avastamisest, mis mõjutab Eestis alates 2014. aasta oktoobrit välja antud ID-kaarte. Võimalik turvarisk puudutab alates 2014. aasta oktoobrist välja antud ID-kaarte, sealhulgas ka e-residentidele väljastatud kaarte ehk kokku ligi 750 000 kaarti. Enne 2014. aasta 17. oktoobrit väljastatud ID-kaartidel oli kasutusel teine kiip ning neid see risk ei mõjuta. Samuti ei puuduta antud turvarisk mobiil-ID-d.