Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ajalugu kordub: politsei ajas jälle Lihula mälestusmärgile küüned taha

-
01.09.2024
Tseremoonia Lihulas 2021. aastal.
© Erakogu

Kuigi eestlaste sõdimise kohta Saksamaa poolel Teises maailmasõjas öeldakse, et munder võis vale olla, aga vaenlane oli õige, on liberaalses Eestis selgrootus nii suur, et seda ei tunnistata ja sõjameeste mistahes mälestamist võimupoliitika tegelikult kardab.

BNS vahendab: “Politsei võttis laupäeval ära teel Lihulasse olnud monumendi koopia 2004. aastal Juhan Partsi valitsuse poolt teisaldatud monumendist Eesti meestele, kes sõdisid bolševismi vastu ja Eesti vabaduse eest.

Kraana oli viie minuti pärast politseitõkke juures kohal, mistõttu ei ole mälestusmärgi viijatel kahtlustki, et tegu oli ettekavandatud operatsiooniga.

Pole imestada, et sotsist siseminister Lauri Läänemetsa ajal sellised asjad juhtuvad – kaitseb ju sotside erakond näiteks Venemaa kodanikele valimisõiguse jätmist kohalikel valimistel. Tegu polnud juhusega, vaid jõustruktuurid jälgivad “natse” ja politseist on saanud “natsikütid”, kes samas pronkssõduri juures kehastuvad ümber “dialoogipolitseiks”. Lihulas dialoogi ei peeta, vaid näidatakse hambaid.

Lääne prefektuuri operatiivjuht Üllar Küti sõnul laekus politseile info, et Lihulasse kavandatakse püstitada monument, millel võib peal olla keelatud sümboolikat.

“Sümboolika tähendust tuleb täpsemalt hinnata, et veenduda selle lubatavuses või seadusevastasuses, mistõttu ei saa seda enne paigaldada. Politsei peatas kivi transportinud autojuhi laupäeval Harjumaal ja see võeti seni hoiule,” ütles Kütt Postimehele.

“Kivi, mille politsei eile hoiule võttis, on väga sarnane 2004. aastal Lihulast teisaldatud monumendiga ja sümboleid võib seostada Natsi-Saksamaa armeega. Toona tekitas kivi ühiskonnas konflikte ja lahkhelisid ning on põhjust arvata, et ka nüüd võib see kaasa tuua lõhestumist ja avaliku korra rikkumisi,” lausus Kütt.

Eesti sõjamehed ei võidelnud natsionaalsotsialismi eest, vaid tahtsid tõrjuda bolševismi, mis oli juba eestlastelt nende esimese riigi võtnud ning selle eliidi tapnud või küüditanud.

Kahjuks jäi taasiseseisvunud Eestis läbi tegemata desovetiseerimine ning võimule jäänud juunikommunistide otsesed või ideoloogilised järeltulijad tahavad osa vabadusvõitluse ajaloost “tühistada”.

Lihula mälestuskivi ümber toimuv on kujunemas omamoodi vastupanuliikumiseks nende vastu, kes on Eesti riigi kaaperdanud ega austa kunagist vabadusvõitlust.

Uued Uudised