Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Aleksandr Andrejev: millal normaalsus populismiks sai?

-
06.09.2021
Aleksandr Andrejev.
© Erakogu

“Hiljuti, umbes 5-10 aastat tagasi, ei osanud me isegi ette kujutada, et nii iseenesestmõistetavaid asju nagu traditsiooniline perekond ja selle puutumatus, energiasõltumatus ja põlevkivitööstuse säilitamine, hakatakse ründama ja üldse nende olemasolu muutub praeguse valitsuse jaoks suureks probleemiks.

Eesti on väheneva sündimusega riik ja tasuks mõelda, et riik peaks toetama ja edendama sündimuse tõstmisele suunatud perepoliitikat, kuid ei. Neil on lihtsam järgida “progressiivsete” riikide pealesurutud LGBT-valgustamise poliitikat ning risustada laste ja noorte ajusid, et järgmine põlvkond kasvaks nende seisukohast “õigesti” ja ei esitaks rumalaid küsimusi, nagu vanemad põlvkonnad. Selline praktika võib kaasa tuua kohutavaid tagajärgi ja iga meie riigi terve mõistusega inimene mõistab seda, et riigil, mille rahvaarv on veidi üle miljoni ja rahvastiku juurdekasv on negatiivne, pole võimalust oma identiteeti säilitada. Järgmine etapp on migrantide sissevool, mida on meie väikese riigi sees juba näha.

Eesti oli energiaasjades juba pikaajaliselt eneseküllane, ta saaks ennast varustada elektriga, mida ise toodab. Eestis on elektri tootmiseks loodud kogu vajalik infrastruktuur ja kogu tsükkel põlevkivi kaevandamisest kuni jäätmete kõrvaldamiseni. Kuid mingil hetkel muutus põlevkivi kasutamine, millel pole mõistlikku alternatiivi, keskkonnale kahjulikuks ja vastuvõetamatuks.

Oleme sunnitud loobuma sellest, mis meil on olemas, Soomes toodetud elektri kasuks. Kuid Soome ei kiirusta EL tahte alla painduma, investeerib üha enam energiasektorisse ja koostöösse Venemaa ettevõttega “Rosatom”, ehitades isegi nende tehnoloogiate ja tundliku juhtimise järgi tuumajaama. Samuti ei kõhkle Soome Venemaalt ostmast ökoloogiliselt määrdunud elektrit ja vajadusel seda meile edasi müüma. Ja meie riik on sunnitud kõigi eneseküllaste naabrite eest rabelema ja üle maksma nii, et vähemalt kellelgil Euroopa Liidus on kõik Brüsseli väljatöötatud juhiste järgi.

Nii et millal muutusid vestlused antud teemadel ja katsed kaitsta meie riigi rahvuslikke huve nö populismiks ning mõned kahtlased inimesed, kes ise otsustasid end nimetada politoloogideks ja ekspertideks, julgevad meile sellest rääkida, et ei saa aega tagasi keerata ja minna 5-10 aastaks tagasi, kui traditsiooniline perekond ja põlevkivienergia olid normiks?

Praegune valitsus on rahvuslike huvide müügi valitsus. Nende arvates peame nullima ja kõik unustama. Me peame ise otsustama, kuidas edasi elada. Ja me saame seda teha ainult toetades kõige väärtuslikumaid poliitikuid, kes ei karda rääkida teemadel, mis on Brüsseli inimestele ebamugavad.

Aleksandr Andrejev, EKRE Ida-Virumaa ringkonna aseesimees, Narva osakonna juhatuse liige