Ukraina ümber on taas hakanud meeletu sebimine, Euroopa liidrid tormavad sinna abi pakkuma, et sõda ikka edasi kestaks – ja selle taustal võiks iga mõistusega Eesti inimene üle küsida, et kuidas on võimalik olukord, kus pärast Ukraina maatasa pommitamist on veel võimalik Venemaale lisasanktsioone kehtestada? Miks neid kolme aasta jooksul ei rakendatud? Kas oli sedavõrd tulus Kremliga kaubitseda?
Ja mõistagi tuleb vägev sanktsioonijutt ei kelleltki muult kui “kõrgelt euroametnikult” Kaja Kallaselt, kelle abikaasa osalusega firma nautis pikalt “sanktsioonivabastust”.
BNS: “Euroopa Liit kehtestas Kremli täiemahulise invasiooni kolmandal aastapäeval Venemaa suhtes uued sanktsioonid.
“Uus sanktsioonide voore ei võta sihikule üksnes Venemaa varilaevastikku, vaid ka neid, kes toetavad ebaturvaliste naftatankerite tegevust, droonide juhtimiseks kasutatavate konsoolide tootjaid, panku, mille abil meie sanktsioonidest kõrvale hiilitakse ning valede levitamiseks kasutatavaid propagandaväljaandeid,” ütles EL-i välispoliitika juht Kaja Kallas.
“Pole kahtlust, kes on agressor, kes peaks maksma ning kes tuleb selle sõja eest vastutusele võtta. Seoses läbirääkimistega Vene agressiooni lõpetamiseks peame looma Ukrainale võimalikult tugeva positsiooni. Sanktsioonid annavad selleks hoova.”
Esmaspäeval heaks kiidetud sanktsioonide voor on EL-i 16. meetmete pakett pärast Venemaa täiemahulise sissetungi algust Ukrainasse 24. veebruaril 2022.
Uued sanktsioonid kehtestavad piirangud Vene alumiiniumiekspordile ning kannavad musta nimekirja 74 Venemaa niinimetatud “varilaevastiku” alust. Ühtlasi keelatakse müüa Venemaale mängukonsoole, mida saab kasutada droonide juhtimiseks. Kaheksal Vene meediaväljaandel keelatakse info edastamine Euroopa Liidus.”
Nagu näha, on endiselt sanktsioneerimata Venemaa alumiiniumieksport, mängukonsoole saab droonide juures kasutada, pangad saavad sanktsioone eirata ja osa väljaandeid Vene poliitikat õigustada. Kus te kolm pikka sõja-aastat olite, Kaja Kallas ja teised euroametnikud, samas kui Vene väed korjavad ära Donbassi külasid?
Näib, et kogu euromäng Ukraina ümber pole siiras ega ole kunagi olnud. Kui sanktsioone lisatakse näpuotsahaaval aegadel, mil Ukraina riik kaotab üha uusi alasid, tähendab see, et Kreml saab võimaluse sanktsioonideks ette valmistuda, nagu ta seda juba 2014. aastast saati on saanud.
Võimumängud Ukraina ümber on täis valskust ja praegune loosungite hõikumine on vist tingitud kolmandast sõja aastapäevast, mil igaüks peab kõne pidama. Kristen Michal andis Ukrainale ära 10 000 mürsku ajal, mil välisluureameti andmetel on idapiiri taga jälle lahinguvõimelised Vene väeosad tagasi. Mis mäng siin küll käib?
Uued Uudised