USA esindajatekoja demokraadist liige, Somaalias sündinud Ilhan Omar nimetas neljapäeval president Donald Trumpi fašistiks pärast seda, kui rahvahulk skandeeris päev varem presidendi valimisüritusel “Saada ta tagasi!”
Hüüded “Saada ta tagasi!” kõlasid kolmapäeva õhtul Põhja-Carolinas Greenville’is Trumpi “Teeme Ameerika taas suureks” valimisüritusel, kus president kritiseris Omari ja veel kolme vähemusrahvuste taustaga esindajatekoja demokraadist naissaadikut Ameerika väärtuste vastu olemises.
Ilhan Omar käib ka Ameerikas ringi mosleminaistele omases riietuses, mis varem tähendas Läänele naiste rõhutud seisundit selles usundis – nüüd on see tähendus vasakliberaalide käsitluses tühiseks muudetud. Ameerika aga tähendab võrdsete võimaluste maad, mistõttu mosleminaiste õigusetus ei mahu ameerikalikku mõttelaadi.
Prantsusmaal juhtus mõne aasta eest lugu, kus Põhja-Aafrikast pärit naine sai abiellumisega kodakondsuse. Pidulikult üritusel aga keeldus naine islamile viidates meestega kätlemast ja kohal olnud siseminister tühistas viivitamatult naise kodakondsuse, öeldes, et see inimene ei ole omaks võtnud uue kodumaa väärtusi.
Ka Donald Trumpi kokkupõrge nelja migranditaustaga naisega on suuresti tingitud sellest, et need kongresmenid on sisserändeküsimuse viinud vasakliberaalsele tasemele, kus migrant tähendab õnnetut, keda tuleb ka riigi seadusi kõrvale heites abistada – nende jaoks seadused justkui ei kehti.
Trump aga esindab seda Ameerikat, kes näeb sisserännet mitte humanismi-, vaid vajaduspõhisena – ehk siis piltlikult öeldes peaks migrant võtma adra ja preeriat üles kündma või kullalabidaga mägijõe äärde minema. Demokraatide algatatud migratsioonipoliitika aga lähtub “õnnetute” abistamisest Ameerika loodud väärtuste varal, kusjuures neile tuuakse kõik kätte – sealhulgas illegaalidele kodakondsus.
Kuigi migrandilembelised ameeriklased väidavad, et USA ongi migrantide loodud ja seega ei tohiks ühiskond kellelegi “ei” öelda, on sellel maal 243 aasta jooksul juba välja kujunenud omariiklus oma väärtustega. Ameerika ei pea oma migratsioonitausta tõttu igal juhul ülemaailmset rahvasterännet vastu võtma, ta on juba üle täitumas.
Kui Ameerika tahab kedagi aidata, alustagu somaallanna asemel põlisrahva indiaanlaste õigustest – nood pidid Obama viimasel valitsemisaastal Põhja-Dakotas vägivallale vastu astuma, kui läbi nende maade taheti põliselanike tahet arvestamata naftajuhet rajada.
Mis aga puutub Ilhan Omari, siis Rootsis võitleb tema kaasmaalanna Mona Walter hoopis äärmusliku islami vastu.