2020. aasta suvel soositi vägivaldseks muutunud rassismivastaseid meeleavaldusi kõigis demokraatide kontrolli all olevates USA suurlinnades ja osariikides – tollane anarhismi ülistamine andis aga hoobi üleüldisele turvalisusele.
USA läänerannikul asuvas ja “progressiivsete” demokraatide juhitavas Portlandi linnas kasvab hoogsalt kuritegevus, paljud politseinikud lahkuvad aga halbade töötingimuste tõttu töölt, vahendab ERR ajalehte The Times.
Vasakpoolsete survel vähendati USA suurlinnades “rassistliku” politsei rahastamist, eriti aga Portlandis, kus on kuritegevus seetõttu tohutult kasvanud ning politseinikud lahkuvad töölt ja kodanikud linnast.
Selle aasta jooksul on linnas mõrvatud juba rekordilised 80 inimest, vahendas The Times. Vägivald pole Portlandis nii suur olnud juba aastakümneid. Linna eelmine mõrvade rohkeim aasta oli 1987, siis tapeti 66 inimest. Elanikud kurdavad, et politsei ei kaitse neid enam.
Portlandi võimud saatsid laiali ka politsei eriüksuse, mis võitles relvavägivalla vastu. Politsei ametiühingu teatel muutuvad korrakaitsjate töötingimused üha halvemaks, neid ja nende peresid ähvardatakse avalikult. Politseinikud on alahinnatud, kaitsetud, nende moraal ja motivatsioon on madal.
Viimase aasta jooksul on töölt lahkunud juba üle 170 korrakaitsja. Portlandis elab umbes 650 000 inimest, politseijaoskonnas töötab ainult 789 ametnikku. Vasakpoolsed aga nõuavad veelgi suuremat politsei eelarve kärpimist.
Enam-vähem sama seis valitseb kõigis demokraatide juhitavates linnades. Trumpi vastu protesteerides kasutati Black Lives Matteri aktsioone, näitamaks, milline korralagedus riigis valitseb, kuid demokraatide võimule tulles ei saa revolutsioonidžinni enam pudelisse tagasi. Seattles loodi linnavõimude mahitusel lausa “autonoomia”.
Ameerika kolumnist ja saatejuht Dennis Prager kirjutab Epoch Timesis: “Küsitluste kohaselt olid mustade ja valgete ameeriklaste suhted veel kümme aastat tagasi head ja inimesed vaatasid selles osas positiivselt tulevikku. Vasakpoolsed hävitasid selle oma valgete vastase kampaaniaga. Uksest ja aknast hakkas tulema propagandat, mis kuulutas, et Ameerika on rassistlik. See on jõudnud koolidesse ja suurtesse äriettevõtetesse. Vasakpoolsed teavad, et kui valged ja mustad saavad omavahel normaalselt läbi, siis kaotavad nemad poliitilist toetust ja ebaõnnestuvad valimistel. Seega on vaja õhutada konflikti.”
Nüüd ongi konfliktid demokraatide USA kindel osa. (ERR-The Times-UU)